۱۰۱ پروژه طرح تحول سلامت در خراسان جنوبی اجرا می شود؛ دکتر کاظم قائمی:

۱۰۱ پروژه طرح تحول سلامت در خراسان جنوبی اجرا می شود؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت، تفاهم نامه سه جانبه ای برای اجرای ۱۰۱پروژه در حوزه بهداشت خراسان جنوبی با پیش بینی ۵۹۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری منعقد شده است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي خبر شرق، دکتر کاظم قائمی روز یکشنبه در نشست خبری اعضای هیات رئیسه دانشگاه در مورد دستاوردهای طرح نظام سلامت در استان افزود: از لحاظ بودجه سهم وزارت بهداشت ، درمان و آموزش۶۰ درصد، دانشگاه ۲۵ درصد و بقیه مربوط به استانداری خراسان جنوبی است.
وی اضافه کرد: این پروژه ها شامل ۲۸ خانه بهداشت، همین تعداد مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی، ۱۶ پایگاه سلامت شهری و روستایی، سه آموزشگاه بهورزی ، چهار ستاد شبکه و ۲۲ پانسیون است.
وی فعالیت های دانشگاه را از شهریور ۹۵ تاکنون، شامل بازدید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پروژه ها و مراکز درمانی در حال ساخت، راه اندازی اورژانس هوایی طبس، توسعه کلینیک های ویژه در بیمارستان، راه اندازی بخش روانپزشکی با ۱۲ تخت و post CCU با ۱۰ تخت ذکر کرد.
قائمی پیگیری امور بیمارستان ۱۲۴ تختخوابی فردوس با ۹۷ درصد پیشرفت، بیمارستان ۳۲ تختخوابی سرایان و راه اندازی سلامتکده طب سنتی حکمت شرق را در شهدای باقریه بیرجند از دیگر فعالیت ها ذکر کرد.
وی بازسازی و بهبود فضای فیزیکی بخش اورژانس بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند را از دیگر فعالیت های دانست و یادآور شد: زیربنای این پروژه هزار و ۸۰۰ متر مربع و دارای ۶۵ تخت مصوب است.
وی از افتتاح بیمارستان رازی و بیمارستان رادیوتراپی بیرجند در آینده خبر داد و افزود: بیمارستان رازی با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی و رادیوتراپی با ۹۷ درصد به بهره برداری می رسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: امسال کار ساخت یک باب خوابگاه دانشجویی توسط بنیاد خیریه ۱۵ خرداد در مجتمع آموزش عالی سلامت قاین با زیربنای سه هزار و ۲۵۰ متر مربع و ظرفیت ۱۵۰ نفر شروع شد.
قائمی ادامه داد: اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این خوابگاه ۶۰ میلیارد ریال است که تمام آن توسط بنیاد خیریه ۱۵ خرداد پرداخت خواهد شد.
وی راه اندازی بخش جراحی مغز و اعصاب در شهرهای قاین، فردوس و طبس را از دیگر اقدامات عنوان کرد و یادآور شد: جراح مغز و اعصاب برای نخستین بار به این شهرها اعزام شد.
وی اضافه کرد: همچنین امسال اتاق عمل جراحی عمومی در بیمارستان های ۳۲ تختخوابی درمیان، سربیشه و سرایان آغاز به کار کرده است.
بهره برداری اورژانس ۱۱۵ جاده ای شاهرخت و شروع ساخت خانه بهداشت حسن آباد، ورود تجهیزات ۲۲ واحد تک نفره زایمانی به استان، افتتاح ۹۶ تخت روانپزشکی، افتتاح و راه اندازی مجتمع فرهنگی رفاهی سلامت و آغاز عملیات تجهیز بیمارستان جدید فردوس از دیگر اقداماتی بود که وی به آن اشاره کرد.
به گزارش خبر شرق، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: کمبود منابع مالی و بودجه مانع ارایه خدمات نخواهد شد و فعالیت در همه زمینه ها بیشتر شده است.
قائمی گفت: به بیمارستان تامین اجتماعی حضرت ابوالفضل (ع) بیرجند اشاره کرد و یادآور شد: برای راه اندازی این بیمارستان هیچگونه سخت گیری نشد و با تعامل می توان به ارتقای سلامت مردم و منطقه کمک کرد.
وی ادامه داد: این دانشگاه با اعزام نیروهای متخصص به بیمارستان میلاد ۳ از بسیاری کمبودها چشم پوشی کرد،زیرا تمایزی بین بیماران بیمارستان تامین اجتماعی با سایر بیمارستان ها وجود ندارد و هدف ارتقای سلامت مردم است.