پایداری ارتباطات خراسان جنوبی در ایام نوروز

پایداری ارتباطات خراسان جنوبی در ایام نوروز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران – مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از آمادگی کامل حوزه ارتباطی جهت حفظ پایداری ارتباطات در ایام نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.


بهی با اشاره به افزایش مسافرت ها در ایام نوروز و افزایش حجم استفاده از سرویس های ارتباطی گفت: با توجه به اینکه خراسان جنوبی یکی از پر ترددترین استان های کشور می باشد، پایداری ارتباطات به خصوص در ایام نوروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


وی اظهار داشت: شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات منطقه آمادگی لازم برای حفظ پایداری ارتباطات را کسب کرده اند و تمهیدات لازم برای پاسخگویی به نیاز مشترکین سرویس های ارتباطی اندیشیده شده است.


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به افزایش پهنای باند دیتای ورودی به استان تصریح کرد: با افزایش صورت گرفته در پهانی باند استان، هم اکنون میزان آن ۱۸۰گیگابیت برثانیه است و میزان مصرفی در زمان پیک حدود ۶۰گیگابیت بر ثانیه تجربه شده است، که از این میزان ۲۵گیگا بیت برثانیه، مصرفی مخابرات، ۲۰ گیگابیت برثانیه، مصرفی همراه اول و ۱۰ گیگابیت برثانیه، مصرفی ایرانسل می باشد و ظرفیت کافی برای افرایش پهنای باند نیز وجود دارد و از قبل پیش بینی شده است.


بهی افزود: پهنای باند مخابرات نیز تا ۴۲ گیگا بیت برثانیه پیش بینی شده است که در حال حاضر حدود ۲۵ گیگابیت برثانیه مصرف می شود.


وی ادامه داد: علاوه براین هماهنگی لازم برای لغو کلیه عملیات های حفاری در حاشیه جاده ها و حریم فیبر نوری، با استانداری انجام شده است که از هرگونه آسیب احتمالی به شبکه فیبر جلوگیری شود و به فرمانداری های استان نیز برای صیانت از فیبر نوری در سطح هر شهرستان تاکید شده است.


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بر آمادگی کامل تیم های فنی و پشتیبانی ارتباطات استان تاکید و عنوان کرد: مدیریت ارتباطات زیرساخت استان و مخابرات منطقه با برقراری شیفت های ۲۴ ساعته در حوزه های مختلف، وضعیت ارتباطات استان را رصد و آمادگی کامل برای رفع خرابی های احتمالی در کوتاه ترین زمان ممکن ایجاد شده است.
وی یادآور شد: با اختصاص و انتقال کانکس مجهز سیار تلفن همراه و کامیونت مخصوص حمل آن به مرکز استان توسط مخابرات منطقه، آمادگی لازم برای تامین ارتباط در مواقع ضروری نیز مهیا شده است.


بهی بررسی و رفع کلیه ایرادات شبکه در حین تحویل و تحول شبکه به پیمانکار جدید و لغو فعالیت های غیر ضرور نظیر بهسازی هایی که احتمال ایجاد اختلال در شبکه دارند را از دیگر اقدامات انجام شده جهت حفظ پایداری ارتباطات در سطح استان، در ایام نوروز، برشمرد.