دولتمردان برای اجرای منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری اهتمام دارند؛ امام جمعه زاهدان:

دولتمردان برای اجرای منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری اهتمام دارند؛

آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای قدس زاهدان با اشاره به نامگذاری هر سال از سوی مقام معظم رهبری به یک نام مشخص، اظهار داشت: به دلیل اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال رهبر معظم انقلاب ۲ سال متوالی را با یک نام نامگذاری کردند.
امام جمعه زاهدان افزود: دلیل دیگر این نامگذاری این است که در سال ۹۵ اهداف اقتصادی مورد نظر به نتیجه کامل نرسیده است زیرا بیشترین توجه دولت در سال ۹۵ معطوف به سیاست خارجی شده بود.
عضو خبرگان رهبری بیان کرد: در سال ۹۵ وضعیت معیشتی مردم و اشتغال جوانان به سبب رکود اقتصادی آسیب پذیرتر شد به طوری که بسیاری از جوانان متدین و اهل نماز جماعت و جمعه از وجود مشکلات برای تشکیل زندگی و ادامه آن گلایه دارند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان اظهار داشت: با وجود اینکه دشمنان برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی مایوس شده اند اما همچنان در تلاشند تا با سوء استفاده از مشکلات معیشتی جوانان مردم را نسبت به انقلاب اسلامی بدبین و دلسرد کنند.
وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی خطاب به مردم فرمودند مردم باید رفع مشکلات معیشتی و ایجاد اشتغال را از مسئولان مطالبه کنند و از آنان بخواهند تا کارها و تلاش هایی که در این زمینه در سال ۹۵ که سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل بود، صورت گرفته را برای مردم بازگو کنند.
امام جمعه زاهدان از ارسال نامه رئیس جمهوری به مقام معظم رهبری که در آن از رهنمودهای راهگشای رهبر معظم انقلاب تشکر کرده بود، قدردانی کرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از خطبه های نماز با اشاره به تجاوز نظامی عربستان سعودی به یمن گفت: طبق پیش بینی دشمن این حمله باید بعد از ۴۰ روز به پایان می رسید و اداره کشور یمن به دست سعودی ها می افتاد اما مقاومت انصارالله همچنان با قدرت روی پا ایستاده است.
آیت الله سلیمانی به دلایل موفقیت و ایستادگی انصارالله اشاره کرد و گفت: انصارالله به دنبال تشکیل یک دولت مردمی است بر همین اساس مردم یمن به انصارالله به عنوان یک جنبش مردمی بدور از سیاست نگاه می کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان افزود: امروز انصارالله در یمن نماد مقاومت و پایداری است و در کنار دفاع از حقوق مردم یمن در مذاکرات سیاسی نیز مردانه در مقابل عربستان ایستاد و در کنار ارتش یمن قرار گرفت و خود را تافته جدابافته قلمداد نکرد.
امام جمعه زاهدان اظهار داشت: انصارالله با داعیه حفظ استقلال یمن محبوبیت مردمی تمام عیار را به دست آورد.
عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: مردم یمن می دانند که پشت حملات هوایی عربستان سعودی به کشورشان آمریکا و اسرائیل قرار دارند.
آیت الله سلیمانی اضافه کرد: مردم یمن تنها ناجی کشور خود را انصار الله می دانند زیرا آنها تنها گروهی هستند که در مقابل طرفداران عربستان از جمله القاعده ایستادگی کردند.
نماینده ولی فقیه در استان گفت: حملات عربستان سعودی به یمن آسیب های زیادی همچون کشتار بیش از ۱۲هزار نفر و زخمی و آواره کردن بیش از میلیون ها نفر از مردم را به این کشور وارد کرده است.
امام جمعه زاهدان افزود: تخریب مراکز فرهنگی، آموزشی، واحدهای مسکونی، مساجد، نیروگاههای برق، تاسیسات آب، شبکه های مخابراتی ، بیمارستان ها، مراکز دولتی و آثار تاریخی، باستانی و فرهنگی مراکز تجاری، کشاورزی، بازارها و کارخانه ها و انبارهای مواد غذایی نیز از جمله جنایات آل سعود، مدعی طرفداری از عزت و سیاست جهان اسلام و مدعی خادم الحرمین است.