بازگشایی محور باغچه-تربت حیدریه/ تداوم بارش در محورهای خراسان رضوی؛

بازگشایی محور باغچه-تربت حیدریه/ تداوم بارش در محورهای خراسان رضوی؛

سید ابوالفضل حسینی گفت:محور باغچه – تربت حیدریه و بالعکس که به علت بارش برف ، کولاک شدید و عدم دید کافی ساعت ۲۲:۳۰ دوشنبه شب مسدود اعلام شده بود، با مساعد شدن نسبی اوضاع جوی ، تلاش عوامل راهداری و پلیس راه یک ساعت بعد بازگشایی شد.
وی اضافه کرد:‌ بارش برف در محورهای حوزه شهرستانهای قوچان، فریمان ، زاوه ، طرقبه شاندیز ومحور سرخس – مشهد (گردنه مزداوند) گزارش شده است.
وی با بیان اینکه حوزه شهرستانهای مشهد، سرخس و جغتای نیز شاهد بارش باران است، اظهار کرد: هم اکنون شهرستان کلات و محورهای بردسکن -سبزوار ، تربت جام – صالح آباد ( گردنه بنی تاک ) و درگز- قوچان (گردنه تیوان ) نیز مه گرفته اند.
حسینی گفت: آسمان سایر نقاط استان تمام ابری است ولی همه جاده های استان باز و ترافیک در کلیه محورها به صورت عادی و روان در جریان است .
وی یادآور شد:رانندگان می توانند با تلفن های ۳۳۴۱۱۰۰۰ و ۱۴۱ اطلاعات لازم در خصوص مسیرهای مسافرتی خود را از مرکز مدیریت راهها دریافت کنند.

**بارش برف و لغزندگی جاده های خراسان رضوی
رئیس پلیس راه خراسان رضوی نیز گفت : به دلیل بارش برف سطح جاده های استان در روز سه شنبه لغزنده است.
سرهنگ هادی امیدوار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون در گردنه تیوان در مسیر درگز ، گردنه مزداوند در مسیر سرخس ،آزادراه شهید شوشتری به سمت تربت حیدریه و مسیر مشهد به چناران و قوچان به دلیل بارش برف سطح جاده لغزنده می باشد.
وی با اشاره به مه گرفتگی غلیط در گردنه گوجگی در جاده کلات ، بیان کرد : در مسیر چناران در محدوده گلبهار ، گردنه های برش و شریف آباد در مسیر نیشابور علاوه بر بارش برف مه گرفتگی و محدودیت دید نیز وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد : همچنین ترافیک در مسیرهای خروجی مشهد پرحجم و نیمه سنگین و در سایر محورها روان است.
رئیس پلیس راه خراسان رضوی تاکید کرد : با توجه به لغزنده بودن سطح جاده رانندگان با رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی تردد کنند.