از ابتدای دولت یازدهم تا کنون ۱۳ هزارو ۵۰۰ تخت تحویل شبکه درمانی کشور شده است وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی:

از ابتدای دولت یازدهم تا کنون ۱۳ هزارو ۵۰۰ تخت تحویل شبکه درمانی کشور شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق؛ دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، در جریان افتتاح چند طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان ملایر و در جمع خبرنگاران با اعلام مطلب فوق و با اشاره به خدمات انجام شده در حوزه سلامت گفت: تاکنون از این تعداد تخت بیمارستانی تعهد شده در سراسر کشور، ۱۳ هزار و ۵۰۰ تخت تحویل شده و تا پایان دولت یازدهم کل تعهد ما انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توسعه شبکه بهداشتی هدف اول ما بوده که امیدواریم تا پایان دولت یازدهم پرونده الکترونیک سلامت را در کشور کامل کنیم.

دکتر قاضی زاده هاشمی، تاکید کرد: در حال حاضر عمده کار ما در بهداشت، پیشگیری از بیماری های غیر واگیر است که امیدواریم تا پایان دولت بتوانیم این شبکه را برای همه ایرانیان مستقر کنیم.

وی در خصوص کمبود نیروی انسانی بویژه پزشک، دندانپزشک و داروساز نیز گفت: در این زمینه باید حوصله به خرج داد تا طرح بومی گزینی که ۳۰ درصد ظرفیت ما را به مناطق محروم و شهرهای کم برخوردار اختصاص می دهد، مشکلات فعلی را جبران و از بین ببرد.

وزیر بهداشت افزود: وضع قوانینی که محدودیت ایجاد کند و آزادی های شخصی افراد بویژه جامعه پزشکی را محدود کند، به نفع سلامت مردم بویژه مناطق محروم نیست.

دکتر قاضی زاده هاشمی ادامه داد: نتیجه این محدودیت، افراد را به بخش خصوصی سوق می دهد و در عین حال دانشگاه های ما و مردم مناطق محروم آسیب خواهد دید و این مخالف عدالت است.

وی اظهار داشت: به این منظور مردم مجبور هستند برای برخی خدماتی که نیروی انسانی متخصص را در اختیار نداریم، به طور اجبار به بخش های خصوصی مراجعه کرده و با چندین برابر قیمت هزینه هایی را متحمل می شوند که واقعا به صلاح آنها نیست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در عین حال مردم را سرمایه اصلی نظام دانست و تاکید کرد: نباید فراموش کنیم مردم بودند که ما را به اینجا رساندند و هر فردی در هر مسند و مقامی که هست، مدیون این مردم است که این فرصت را فراهم کردند.