نبود مربی مخصوص، بزرگ‌ترین مشکل معلولین ورزشکار خراسان‌جنوبی است یک ورزشکار معلول در بیرجند:

نبود مربی مخصوص، بزرگ‌ترین مشکل معلولین ورزشکار خراسان‌جنوبی است

یک ورزشکار معلول در بیرجند گفت: ورزش معلولین به لحاظ خاص بودن شرایط جسمی نیاز به مربی آشنا به قوانین و محدودیت‌های خاص هر معلولیت دارد و شاید بزرگ‌ترین مشکل معلولین استان عدم وجود مربی ویژه معلولین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایسنا خراسان جنوبی   الهام پدید در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، گفت: من متولد ۶۷ هستم و در حال حاضر کارمند بهزیستی و دانشجوی دکتری در رشته مدیریت دولتی هستم.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر به ورزش سنگنوردی و دومیدانی مشغول هستم، ادامه داد: تمرینات ورزش سنگنوردی از سال ۹۰ تا اواخر سال گذشته به علت عدم در اختیار گذاشتن سالن سرحدی که تنها دیواره سنگنوردی شهرستان در آن واقع است کنسل شد.

این ورزشکار معلول در بیرجند افزود: در رشته دو میدانی نیز اولین بار در سال۹۱ در مسابقات شهرستان در رشته پرتاب وزنه مقام اول را کسب کردم اما تا سال گذشته فعالیتی در این زمینه نداشتم و مجدد از سال ۹۵ به صورت حرفه‌ای این ورزش را نیز دنبال کردم.

پدید اظهارکرد: در رشته سنگنوردی در سال جاری مقام اول کشوری را کسب کردم و در دومیدانی و رشته پرتاب وزنه درسال گذشته موفق به کسب مقام چهارم و امسال موفق به کسب مقام سوم کشوری شدم.

وی ادامه داد: ورزش فعالیتی است که علاوه بر تاثیر مثبت و مستقیم بر سلامتی جسم و روح، موجب افزایش اعتماد به نفس می‌شود و این مهم‌ترین دلیل و انگیزه برای ادامه فعالیت‌های ورزشی من است.

این ورزشکار معلول در بیرجند افزود: ورزش معلولین به لحاظ خاص بودن شرایط جسمی نیاز به مربی آشنا به قوانین و محدودیت‌های خاص هر معلولیت دارد و شاید بزرگ‌ترین مشکل معلولین استان عدم وجود مربی ویژه معلولین است.

پدید گفت: رزرو سخت سالن و امکان ورزشی در ساعات مناسب، مشکل دیگری است که بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهاکرد: امید زیادی در بحث ورزش سنگنوردی دارم و امیدوارم بتوانم به مسابقات جهانی راه پیدا کرده و در آنجا نیز موفقیت‌هایی را کسب کنم.

این ورزشکار معلول در بیرجند خاطرنشان کرد: ورزش معلولین دارای پتانسیل‌های زیادی برای حضور در مسابقات و کسب عنوان و سهمیه تیم ملی دارد اما نیازمند نگاه ویژه مسئولین استانی است.

انتهای پیام