ریل آرزوهای دیرینه مردم خراسان جنوبی به ایستگاه آخر می رسد؟

ریل آرزوهای دیرینه مردم خراسان جنوبی به ایستگاه آخر می رسد؟

به‌ گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران ؛ خراسان جنوبی، سومین استان پهناور کشور در پهنه شرقی ایران است.موقعیت استراتژیک خراسان جنوبی و قرار گرفتن این استان در کریدور جنوب شرق به شمال شرق بهترین فرصت برای اتصال بندر چابهار به کشورهای آسیای میانه است.موضوع مهمی که سبب شد موضوع کریدور جاده ای و ریلی چابهار-بیرجند-مشهد به صورت ویژه در دستور کار مدیران ارشد استان قرار گیرد.
بر اساس اطلاعات موجود، این کریدور ریلی در صورت تحقق در گام اول، قابلیت جابه جایی سالانه حدود یک میلیون مسافر و ۳٫۸ میلیون تن بار را خواهد داشت.
اتصال جنوب شرق به شمال شرق کشور، قابلیت جابه جایی حجم قابل تأملی بار و مسافر، تأمین زیرساخت های حمل و نقلی شرق کشور، کاهش هزینه های تولید در واحدهای صنعتی منطقه و … همه و همه از دلایل توجیهی اجرای این طرح بر زمین مانده است که در صورت تحقق توسعه شرق کشور را به همراه خواهد داشت فلذا با اصرار و پیگیری های مدیران استان، لزوم اجرای این پروژه توجیه شد و این موضوع در سفر رییس جمهور مورد توجه واقع گشت.
عنایت رییس جمهور و مساعدت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین حمایت های ویژه وزیر راه و شهرسازی مقدمات به زمین نشستن فاز اول این پروژه در یونسی را فراهم کرد و مدت هاست رسانه ها به نقل از مدیران از ادامه روند اجرای این پروژه می نویسند و نوید بخش خبرهای خوبند.
خبرهای روزهای اخیر هم حکایت از این دارد که پیمانکار پروژه در استان مستقر شده و در جریان سفر دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، قرار است کلنگ احداث قطعه ۳۲ کیلومتری اتصال راه آهن بيرجند به قاين هم به زمین بنشیند تا ریل آرزوی چندین ساله مردم خراسان جنوبی به ایستگاه نهایی برسد.
حالا مردم خراسان جنوبی که مدتهاست منتظر تحقق وعده های سال های دورند، از مدیران ارشد استان انتظار دارند با پیگیری های خود، راه های طولانی رسیدن مردم به این آرزوی دیرینه را کوتاه تر کنند، مدیرانی که توانسته اند توجه مدیران کشوری را به رفع این نیاز اصلی جلب کنند، قطعاً خواهند توانست در این سفر، وعده های خوبی در راستای تأمین اعتبار و تجهیزات مورد نیاز این پروژه و نظارت کافی بر روند اجرای درست، بدون نقص و در بازه زمانی مشخص آن بگیرند.
آقای استاندار! مردم چشم به راهند، لطفاً سنگ تمام بگذارید!!