بهره مندی بیش از ۷۷ هزار مسافر نوروزی از خدمات بشر دوستانه هلال احمر در خراسان جنوبی

بهره مندی بیش از ۷۷ هزار مسافر نوروزی از خدمات بشر دوستانه هلال احمر در خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون به ۷۷ هزار و ۳۷۴ تن از مسافران نوروزی در پست های نوروزی هلال احمر در خراسان جنوبی خدمات مربوطه ارائه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرضا رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای ۲۰ روزه طرح نوروزی در خراسان جنوبی، اظهار داشت: این طرح از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز و تا کنون ۷۷ هزار و ۳۷۴  مسافر نوروزی از خدمات آن بهره مند شده اند.

وی با بیان اینکه تعداد  9 پست ثابت و ۴ اکیپ سیار اعضای جوانان هلال احمر در این طرح فعالیت دارند، افزود: در این مدت با مشارکت و تلاش ۴۰۲ نفر/روز، تعداد ۳۲ هزار و ۶۳۶ مسافر نوروزی از خدمات ایستگاه‌های ایمنی و سلامت سفر (اطلاع‌رسانی در زمینه کرونا و نقاط پرخطر) استفاده کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح چهار هزار و ۴۴۹ مسافر به یادواره رفیق خوشبخت ما و پویش چلچراغ دعوت شدند، گفت: استان خراسان جنوبی با بیش از ۶ هزار نفر مشارکت کننده تا کنون در جایگاه دوم از نظر میزان مشارکت در سطح کشور قرار دارد.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی پنج هزار و ۲۷۵ کودک از خدمات فضای دوستدار کودک بهره مند و ۲۳۶ نفر نیز به خیمه های نماز مراجعه داشته اند.

رضایی ادامه داد: در این مدت، جوانان  526 آموزش مهارت های امداد و کمک‌های اولیه و سنجش فشار خون به مسافرین ارائه شد.

وی با بیان اینکه تا کنون ۱۸ هزار و ۲۴۸ مسافر نوروزی به نقاط ایمن (اماکن فرهنگی، سیاحتی، تفریحی، ساحلی و عمومی) راهنمایی شدند، عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح شش هزار و ۹۹۹ مورد اقلام فرهنگی بین مسافران نیز توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سه هزار و ۷۶۹ نفر در پویش بهرفت مشارکت و از طرح حمایت کرده‌اند، افزود: چهار هزار و ۷۶۶ نفر نیز در حوزه های مهارت های ترافیکی آموزش های لازم را دریافت کرده اند.