AFC: فوتبال ایران در یک قدمی تاریخ سازی

AFC: فوتبال ایران در یک قدمی تاریخ سازی

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به دیدار حساس ایران و پرداخت پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از  ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران باید فردا دوشنبه برابر تیم ملی پرتغال به میدان برود. در همین رابطه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در حالی باید با پرتغال دیدار کند که در یک قدمی تاریخ سازی است و می‌تواند با برتری در این دیدار برای اولین بار در تاریخ به دور دوم این رقابت‌ها راه یابد. این در حالی است که پرتغال برای صعود به یک تساوی نیاز دارد.

ایران در دو بازی اخیر برابر مراکش و پرتغال فوتبال خوبی ارائه داد و تلاش این تیم در خط دفاع باعث شد تا ایران در بازی اول کلین شیت کنند و دروازه خود را بسته نگه دارد و در بازی دوم نیز یک گل اتفاقی وارد دروازه بیرانوند شد.

ایران در حالی باید برابر پرتغال قرار بگیرد که کریستیانو رونالدو در شرایط خیلی خوبی قرار دارد و توانسته چهار گل در دو دیدار برای تیم ملی کشورش به ثمر برساند. این دو تیم همچنین یک بار قبلا برابر هم بازی کردند که در آن دیدار در جام جهانی ۲۰۰۶، پرتغال با نتیجه ۲ بر صفر برابر ایران به برتری رسید. دکو و کریستیانو رونالدو برای پرتغال گلزنی کردند. گل رونالدو در آن دیدار، اولین گل این بازیکن در جام جهانی بود.