۷۰ درصد مجتمع های بیرجند ، ناایمن هستند رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی بیرجند خبر داد:

۷۰ درصد مجتمع های بیرجند ، ناایمن هستند

موسی میرزایی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان و روز ۷ مهر، روز اتش نشان گفت: در شهرستان بیرجند ، ۶ پایگاه آتش نشانی با ۱۱۷ نیرو و ۳۰ خودروی امداد رسانی و پشتیبانی در حال فعالیت هستند .

وی با توجه به اینکه ۵۰ درصد از ناوگان آتش نشانی بیرجند فرسوده است ، گفت: باید برای خرید لوازم و تجهیزات لازم آتش نشانی ، از سوی شهرداری بیرجند ، اعتبارات لازم تخصیص یابد .

میرزایی در خصوص اجرای برنامه ۵ ساله ایمنی شهر بیرجند ، گفت:در چندین سال گذشته ، طراحی و تدوین این برنامه انجام شده بود اما اجرای آن از ابتدای سال ۹۶ آغاز شد و تاکنون نیز علی رغم اینکه هنوز یک سال از اجرای آن نگذشته است ، پیشرفت های خوبی در این زمینه حاصل شده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند با توجه به اینکه میانگین ماموریت های آنها در هفته ، ۳۰ ماموریت است ، تصریح کرد:یکی از علل کثرت این ماموریت ها ، ایمن نبودن بیش از ۷۰ درصد مکان های شهر بیرجند است و در حال حاضر آتش نشانی با حکم مقام قضایی میتواند پروژه ها و ساختمان های عظیم از جمله پروژه هلال را پلمپ کند.

وی ادامه داد: پروژه هلال بیرجند ، یکی از بزرگترین پروژه های شهر می باشد که اگر در بازدیدی که در چند روز آینده از این مجتمع صورت خواهد گرفت، نکات ایمنی و حسن اجرای آنها برای بازرسین آتش نشانی مشخص و روشن نشود ، این پروژه با دستور مقام قضایی پلمپ خواهد شد.

میرزایی گفت: در بحث آموزش همگانی ، در چند ماهه گذشته کلاس های ۸ و ۳۲ ساعته ایمنی آتش نشانی برای شهروندان بیرجندی برگزار شد و نیز با دستور و اجازه آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان ، آموزش ایمنی توسط روحانیون در مساجد با استفاده از بروشور های مربوط صورت می پذیرد.

وی اظهار امیدواری کرد در صورتی که آتش نشانی و اداره آموزش و پرورش و نیز سازمان دانش آموزی بتوانند با یکدیگر همکاری کنند، طرح ایمن یار به خوبی انجام گیرد و دانش آموزان از این آموزش ها استفاده کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بیرجند در خصوص احداث و تجهیز پایگاه های آتش نشانی مهر شهر بیرجند گفت: اولین پایگاه این منطقه با اعتبار یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان ئذ هفته دولت به بهره برداری رسید و برای تکمیل و تجهیز ، به ۲۵۰ میلیون تومان دیگر نیاز دارد و نیز پایگاه بهجت این منطقه با قول مسئولین استانی ، تا ۲۲ بهمن ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.