۴۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به بیمارستان جدید فردوس اختصاص یافت؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

۴۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به بیمارستان جدید فردوس اختصاص یافت؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، دکتر کاظم قائمی ظهر امروز در مراسم رونمایی از تجهیزات پزشکی بیمارستان جدید شهرستان فردوس اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با شعار “عدالت در سلامت” طرح‌ها و پروژه‌های بسیار مطلوبی در شهرهای مختلف کشور اجرا کرد و وزیر بهداشت و درمان نیز اعتماد بسیار خوبی به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دارد.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی بیمارستان‌های جدید مشکل درمانی شهرها را حل نمی‌کند، گفت: مشکل عمده بیمارستان‌ها کمبود نیروی بومی متخصص و مخلص است و تا زمانی که نیروهای بومی را در شهرها ماندگار نکنیم نمی‌توانیم موضوع درمان را حل و فصل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه برای ارتقای سلامت منطقه راهی جز ارتقای آموزش نداریم، افزود: باید به فکر ارتقای دانشکده پیراپزشکی و دانشگاه مستقل پزشکی در شهرستان فردوس باشیم.

دکترقائمی ادامه داد: تاکنون ۱۵ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی مختص بیمارستان جدید وارد شهرستان فردوس شده است و امروز نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تجهیزات پزشکی وارد شهرستان شد و دو تا سه هفته آینده نیز تجهیزات اختصاص‌یافته به بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی فردوس تکمیل و در مجموع ۴۰ میلیارد تومان تجهیزات به بیمارستان جدید شهرستان فردوس تخصیص می‌یابد.

وی این تجهیزات را شامل تجهیزات چهارگانه، رختشوی‌خانه و آشپزخانه و سایر بخش‌ها عنوان کرد و یادآور شد: تجهیزات سرمایه‌ای سه بخش MRI، ماموگرافی و سی‌تی‌اسکن جدید ۱۶ اسلایس نیز تا پایان سال جاری وارد بیمارستان جدید فردوس می‌شود.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه بیمارستان جدید فردوس در سال ۸۶ در قانون بودجه مصوب شد، گفت: در سال‌های گذشته بیمارستان شهرستان طبس مورد بهره‌برداری قرار گرفت ولی عملیات اجرایی بیمارستان فردوس طولانی شد تا اینکه قرار است در دهه فجر امسال مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

محمدرضا امیرحسنخانی افزود: باید برای راه‌اندازی دو دانشگاه دیگر در کنار دانشکده پیراپزشکی فردوس تلاش کنیم تا پردیس دانشگاهی به عنوان دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان فردوس راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد: شهرستان فردوس شاهراه و مسیر اصلی تردد است و بیمارستان این شهر می‌تواند به بیماران سایر شهرستان‌ها ارائه خدمات کند بنابراین باید بیمارستان جدید فردوس به خوبی تجهیز تا کار درمان در استان خراسان جنوبی راحت‌تر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.