کسب ۲۰۸ رتبه برترفرهنگی کشورتوسط دانش آموزان استان در جلسه تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش نهبندان مطرح شد:

کسب ۲۰۸ رتبه برترفرهنگی کشورتوسط دانش آموزان استان

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری – تحلیلی خبر شرق ؛ عباس لامعی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان نهبندان اظهار کرد: در مهر ماه سال جاری ۲۸ نفر به عنوان حق التدریس جذب آموزش و پرورش نهبندان شدند.

وی، همراهی، همدلی و پشتکار را سه ویژگی بارز فرهنگیان خراسان جنوبی و رمز موفقیت آموزش و پرورش استان دانست و تصریح کرد: دستگاه عظیمی چون آموزش و پرورش با توجه به رسالت مهمی که برعهده دارد، نیازمند مشارکت همه آحاد جامعه می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که مردم استان آموزش و پرورش را از جزئی از سبد خانوار خود می دانند، ادامه داد: امروز مهم ترین سرمایه های استان در دستان آموزش و پرورش قرار دارد و ما به حکم وظیفه موظفیم از گل های باغ زندگی مردم به خوبی مراقبت کرده، استعدادها و توانمندی های باالقوه آنان را شناسایی نموده، به طور صحیح پرورش دهیم و به خوبی بارور سازیم.

لامعی نقش اولیا را در کیفیت بخشی به مسائل آموزشی و پرورشی مدارس را بسیار تعیین کننده و حائز اهمیت دانست و افزود: امروزه پیوند مستمر خانه و مدرسه و ارتباط متقابل اولیا و مربیان به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان تعلیم و تربیت مطرح است.

وی با اشاره به كسب رتبه ي دوم علمی كشور در آزمون سراسری توسط آموزش و پرورش استان، ابراز داشت: شاکله و اساس آموزش و پرورش در خراسان جنوبی با تفکر و روحیه جهادی شکل گرفته و فرهنگیان نیز با توجه به همین تفکر در عرصه تعلیم و تربیت فرزندان این خطه جهاد و ایثار می کنند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به شرکت قریب ۴ هزار نفر از فرهنگیان استان در  نقل و انتقالات ادامه داد: شرايط مديريت در آموزش و نهبندان ويژه و سخت است چرا كه جزء شهرهايي است بيشترين مراجعات را در نقل و انتقالات دارد .

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از برگزاری مرحله دوم آزمون استخدامی آموزش و پرورش در زمستان سال جاری خبر داد و افزود: با مشخص شدن سهمیه استان و تعداد قبول شدگان نیروهای جدیدی جذب آموزش و پرورش می شوند که سهم دو شهرستان سربیشه و نهبندان ویژه خواهد بود.

در این مراسم،توسط لامعی، از زحمات حسین پرنده قدردانی شد و محمد رضا عطفه دوست به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش نهبندان معرفی شد.