وزیر ارتباطات: های وب و آسیاتک ادغام می‌شوند؛

وزیر ارتباطات: های وب و آسیاتک ادغام می‌شوند؛

ساعاتی پس از انتشار خبر خرید پارس آنلاین توسط های‌وب، وزیر ارتباطات در جریان سخنان خود در نمایشگاه مطبوعات اعلام کرد که های وب و آسیاتک با هم ادغام شده‌اند.

 محمدجواد آذری جهرمی در نمایشگاه مطبوعات اعلام کرد که با هدف رقابت با مخابرات، دو شرکت آسیاتک و های وب در هم ادغام می‌شوند.به گفته‌ی آذری جهرمی، این کار با هدف رقابت با مخابرات صورت می‌گیرد.

ساعاتی پیش از سخنان آذری جهرمی، مدیرعامل های وب با انتشار تصاویری در حساب کاربری اینستاگرام خود ازتصاحب پارس آنلاین توسط های وب خبر داده بود.

پس از انتشار خبر مربوط به خرید پارس آنلاین توسط های وب، گمانه‌هایی نیز در رابطه با احتمال ادغام های وب و آسیاتک مطرح شده بود. بسیاری این سیاست را در رابطه با رقابت پذیری بیشتر شرکت‌های خصوصی با مخابرات عنوان کرده‌‌اند.

فریدون قاسم زاده، مدیرعامل افرانت نیز در واکنش به ادغام غول‌های اینترنتی در ایران در یادداشتی این موضوع را بررسی کرده است. به گفته‌ی وی، در صورت نظارت دقیق دولت بر این روند که باید در جهت جلوگیری از اقتدارگرایی یک شرکت خاص باشد، می‌توان در انتظار آغاز رشد و همچنین تحول جدید در صنعت ICT کشور باشیم. وی تولد چند شرکت بزرگ را عاملی برای ایجاد چند قطبی خوانده که می‌تواند از بین برنده‌ی انحصار و همچنین رقابت به نفع مشتریان باشد. وی این ادغام را روشی برای رقابت بهتر با رقبای خارجی نیز خوانده است که در صورت ورود به کشور می‌توانند تحولات بزرگی را در صنعت اینترنت ایران ایجاد کنند.