هیچ خط قرمزی برای رسانه ها وجود ندارد؛

هیچ خط قرمزی برای رسانه ها وجود ندارد؛

یه گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، استاندار خراسان جنوبی روز گذشته  در مراسمتجلیل از فعالان رسانه ای حوزه دولت گفت: اگر نیت خبرنگار در انتشار اخبار تبیین خواسته های مردم است باید کمک کنند فضا به سمت تعامل مثبت بین مسئولان و اصحاب رسانه پیش برود.
وی گفت: روابط عمومی استانداری و فرهنگ و ارشاد و نمایندگانی از رسانه های استان کمیته ای برای بررسی مشکلات خبرگزاری ها و خبرنگاران تشکیل دهند و در کنار آن ارتباط بین روابط عمومی ها و خبرنگاران نظرسنجی شود.
وی بیان کرد: حداقل سالی ۲ مرتبه باید عملکرد دستگاه های اجرایی توسط خبرنگاران منتشر شود، این سبب می شود روابط بین دستگاه های اجرایی و خبرنگاران تقویت شود، در شورای اداری این مطلب را بیان خواهیم کرد.
همچنین مهندس پرویزی با طرح این سوال که آیا صداقت ها و راستگویی ها، تدین، امانت داری، مردم داری و غیره در ابتدای انقلاب بهتر بود یا اکنون، گفت: خبرنگاران می توانند به این موضوع پرداخته، عوامل و آثار این امر را بررسی کنند.
وی عنوان کرد: تا زمانیکه دروغگویی، صداقت نداشتن، پنهان کاری، نفاق و دوری در حوزه های اجرایی و عمومی کشور کم هزینه باشد این وضعیت وجود خواهد داشت.
وی ادامه داد: اصحاب رسانه باید بکوشند هزینه دروغگویی ها افشا شود و آنقدر به این مسئله بپردازند تا مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی جرات نکنند با خبرنگار و مردم رو راست نباشد.
وی یادآور شد: در برخی مواقع هزینه راستگویی و صداقت بالا رفته، خبرنگاران قدرت بزرگی دارند که شاید قدر آن را ندانند اما قدرت رسانه ای با حرکت در مسیر افکار عمومی می تواند کودتایی علیه حاکمیت کشورهای بزرگ ایجاد کند.
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه هیچ کاری غیر از خواسته های مردم انجام نداده و نخواهیم داد، افزود: با تمام توان با استفاده از امکانات موجود برای رفع مشکلات مردم می کوشیم.
پرویزی بیان کرد: برخی مواقع تعامل بین اصحاب رسانه و خبرنگاران می تواند بسیاری از مشکلات را حل و فصل کند چراکه حل بسیاری از مشکلات موجود نیاز به تعامل، جرات و جسارت دارد.
وی در ادامه به وضعیت اراضی موسوی بیرجند اشاره کرد و گفت: در این زمینه با بنیاد مستضعفان مکاتباتی انجام و پیگیری های زیاد منجر به صدور ۸۶۷ سند این اراضی شد و در شرف واگذاری به مردم است. 
وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه اقتصادی افزود: به عنوان مثال در مجموع سرمایه گذاری هایی که در حوزه زغال سنگ طبس انجام شده یا در دست اجراست بیش از سه هزار میلیارد تومان است.
وی با تاکید بر اینکه نگاه دولت به استان حساس و معطوف شده است، افزود: در حوزه آب تمام خواسته های استان مصوب شده و عملیاتی خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه راهها و خط ریلی خراسان جنوبی، پیمانکار و قطعه مشخص شد حدود ۱۰ میلیارد اختصاص یافت، آستان قدس و قرارگاه خاتم اعلام آمادگی کرده بودند.