نهادها و سمن‌های شهرستان خوسف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیج شوند فرماندار خوسف:

نهادها و سمن‌های شهرستان خوسف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیج شوند

فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی کاری فرا دولتی است گفت: باید تمام نهادها  و قوا و سازمان‌های مردم نهاد پای کار باشند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از  خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد شفیعی صبح امروز در کارگروه فرهنگی و اجتماعی خوسف اظهار داشت: مهمترین بحثی که با آن مواجه هستیم آسیب‌های اجتماعی است و این آسیب‌ها یک شبه به وجود نیامده‌اند که یک شبه از بین بروند.فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی کاری فرا دولتی است گفت: باید تمام نهادها  و قوا و سازمان‌های مردم نهاد پای کار باشند.

شفیعی از برگزاری همایش بزرگ ازدواج در ۱۳ مهر ماه در این شهرستان خبرداد و افزود: باید از موازی‌کاری بپرهیزیم و در خصوص آسیب‌های اجتماعی نباید جزیره‌ای عمل کنیم و اگر جزیره‌ای عمل کردیم به اهداف موردنظر نخواهیم رسید.

وی اظهار داشت: باید عوامل به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی را بررسی کنیم که در همین راستا مطالعاتی در خصوص ریشه‌یابی علل به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی در حال انجام است و باتوجه به فرارسیدن ایام محرم و معنویت این ایام می‌توان در جهت کاهش آسیب‌ های اجتماعی بهره برد.

فرماندار خوسف همچنین از عدم حضور برخی دستگاه‌هایی که متولی امر فرهنگی در شهرستان هستند در جلسه گلایه کرد و گفت: کسانی که در این جلسات شرکت نمی‌کنند برای خودشان اهمیت قائل نیستند.

شفیعی افزود: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دلیل سبک زندگی است و در راستای کاهش این آسیب‌ها باید نسبت به آموزش کودکان اقدامات بیشتری صورت بپذیرد.

وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مدیران کانال تلگرامی خبر داد و اظهار داشت: در راستای کاهش آسیب‌های فضای مجازی باید با برنامه‌ریزی و برگزاری کلاس‌های آموزشی آسیب‌های آن را کاهش داد.

انتهای پیام/