نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، راهی مؤثر برای تبلیغ تولیدات بومی

نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، راهی مؤثر برای تبلیغ تولیدات بومی

دبیر انجمن علمی صنایع‌دستی دانشگاه بیرجند گفت: نمایشگاه‌های موقت و دائمی در راستای استفاده بیشتر از صنایع‌دستی استان به جای تولیدات خارجی، بسیار کمک‌کننده هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبیرؤیا نوروزی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: در راستای ترغیب عموم مردم به استفاده از صنایع‌دستی و مخصوصاً صنایع‌دستی استان باید این هنرها بیشتر از پیش در معرض دید قرار گیرد.

وی افزود: استفاده از نقوش سنتی و اصیل و نمادهای خاص ایرانی در سطح شهر و برگزاری نمایشگاه‌های قوی تخصصی صنایع‌دستی و دعوت از هنرمندان خبره استان، سلیقه شهر را تغییر خواهد داد که موجب استفاده بیشتر از صنایع‌دستی و ورود بیشتر این هنرها به زندگی شخصی هرکدام از افراد است.

دبیر انجمن علمی صنایع‌دستی دانشگاه بیرجند بیان کرد: متأسفانه هنگامی که تقاضا وجود نداشته باشد، اثر خاصی که سرشار از خلاقیت و ابتکار باشد را در میان هنرمندان کمتر شاهد هستیم.

نوروزی ادامه داد: هنرمند برای مردم و به خاطر مردم تولید اثر می‌کند پس برای حمایت از هنر و هنرمند نیازمند یک حرکت گسترده مردمی هستیم و در این راستا، لازم است اثر و کالای تولید شده بومی را خریداری کنیم.

وی بیان کرد: مسلماً با رونق بازار صنایع‌دستی روز به روز شاهد آثاری بهتر خواهیم بود که تولیدات خارجی را از بازار مصرف استان حذف کند.

دبیر انجمن علمی صنایع‌دستی دانشگاه بیرجند اظهار کرد: خرید صنایع‌دستی تولید شده در استان توسط سازمان‌ها، ادارات و همچنین مدارس، تبلیغ خرید صنایع‌دستی در رسانه‌ها، استفاده از برند و صنعت برندینگ برای تولیدات صنایع‌دستی و بسته‌بندی‌های مناسب برای عرضه بهتر این آثار از جمله راه‌های ترغیب مردم به استفاده از صنایع‌دستی استان به جای استفاده از تولیدات خارجی است.

نوروزی یادآور شد: همچنین استفاده طراحان از صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی و به ویژه در مبلمان شهری و سرمایه گذاری‌های خاص در صنایع‌دستی، مواردی است که می‌تواند در استفاده بیشتر از تولیدات صنایع‌دستی استان مؤثر باشد.

انتهای پیام