نجات ۴ مادر باردار و ۱۳مجروح بوسیله اورژانس هوایی سیستان و بلوچستان؛

نجات ۴ مادر باردار و ۱۳مجروح بوسیله اورژانس هوایی سیستان و بلوچستان؛

دکتر فریبرز راشدی  داشت: همزمان با آغاز طرح نوروزی ۱۲۰ پایگاه اورژانس، ۳۰ ایستگاه سلامت، ۸۲۰ نفر تکنسین با ۲۱۲ دستگاه آمبولانس در حال خدمت رسانی به گردشگران و مسافران هستند.
وی ادامه داد: در این مدت نیروهای اورژانس در سیستان و بلوچستان ۲ هزار و ۶۴۶ ماموریت شهری انجام دادند که حاصل آن انتقال ۴۰۷ مجروح به مراکز بهداشتی و درمانی و درمان سرپایی ۶۴ نفر بود.
وی تصریح کرد: همچنین در این مدت ۲ هزار و ۹۴ ماموریت جاده ای توسط نیروهای اورژانس استان انجام شد که ۴۹۱ نفر از مجروحان حوادث به بیمارستان ها منتقل و به ۱۰۵ نفر نیز خدمات سرپایی ارائه شد.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه از آغاز طرح نوروزی در استان ۱۹ نفر فوت کردند گفت: هزار و ۸۶۶ نفر از مسافران نوروزی نیز در این مدت با مراجعه به ایستگاههای سلامت از خدمات آنها بهره مند شدند.
دکتر راشدی فعال بودن همه بیمارستان ها، کلینیک های تخصصی و داروخانه ها را از دیگر خدمات این نهاد در تعطیلات نوروزی برشمرد.
استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستانهای شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستانهای زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.