مشارکت ۴/۵ میلیون دانش آموز کشور دربرنامه های ورزشی

مشارکت ۴/۵ میلیون دانش آموز کشور دربرنامه های ورزشی

حمیدرضا صائبی پیش از ظهر امروز در آیین برگزاری انتخابات هیئت ورزش های دانش آموزی استان اظهار کرد:  از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۹ هزار دانش آموز در قالب ۷۰ رشته تیم از استان های کشور به مسابقات ورزشی و در رشته های مختلف اعزام شدند.

وی، با بیان این که فدراسیون ورزش دانش آموزی بر اساس سند تحول و به منظور تحقق اهداف این سند در بحث سلامت و تندرستی تأسیس شده است، تصریح کرد: این فدراسیون علاوه بر تأمین سلامت و شادابی دانش آموزان به دنبال توسعه شبکه ساختاری و سازمانی دانش آموزان در سطوح استان، منطقه و کشور و استقرار حقوقی، تشکیلاتی و مالی فدراسیون و هیئت های تابعه است.

سرپرست فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور برای حل مشکلات مالی و سازمانی ورزش های دانش آموزی خراسان جنوبی قول مساعد داد و افزود: امیدواریم با مساعدت و همراهی مسولان استانی شاهد گسترش روز افزون ورزش های دانش آموزی در عرصه های استانی، منطقه ای و ملی باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: امسال ۲۷ تیم از دانش آموزان ورزشکار استان در طرح مدرسه قهرمان، کانون قهرمان دو و میدانی، فوتسال و بازی های بومی محلی  به مسابقات کشوری اعزام شدند.

مهدی گلدانی مقدم از اجرای طرح استعداد یابی دانش آموزان دوره ابتدایی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در این انتخابات آقایان حسینی، فلاح و دادی کاندید شدند که پس از رأی گیری آقای دادی به عنوان رئیس هیئت ورزش های دانش آموزی خراسان جنوبی انتخاب شد.