فعال بودن سامانه بهین‌یاب در راستای ارائه تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خبر داد:

فعال بودن سامانه بهین‌یاب در راستای ارائه تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: سامانه بهین‌یاب برای ارائه تسهیلات بلندمدت به فعالان بخش کشاورزی فعال است که افراد می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی،، هاشم ولی‌پور مطلق، امروز(۳۱ مردادماه)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته یکی از دلایلی که باعث افزایش قیمت زرشک شد، تسهیلات سامانه بهین‌یاب بود که باعث شد کارخانه راکد مجدد راه‌اندازی شود.
وی در خصوص ارائه تسهیلات برای افرادی که قرار است در فرآوری محصولات کشاورزی نقش داشته باشند، افزود: محدودیتی در ارتباط با پرداخت تسهیلات در استان وجود ندارد اما قدرت جذب تسهیلات کم است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه موانعی در این زمینه وجود دارد که به نتیجه نمی‌رسد، تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی با پرداخت نقدینگی به کشاورزان استان کمک می‌کند.
ولی‌پور مطلق با بیان اینکه تولیدات زرشک و عناب از جمله تولیدات خراسان‌جنوبی است، افزود: ۹۷ درصد تولیدات زرشک و عناب دنیا را در این استان تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه ۳۴۲ پروژه بخش کشاورزی همزمان با آغاز هفته دولت در شهرستان‌های خراسان جنوبی افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: از محل افتتاح  این پروژه‌ها در هفته دولت برای ۵۲۲ نفر اشتغال جدید و پایدار ایجاد می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: با همت و تلاش دولت مردان و فعالان عرصه کشاورزی استان از محل اعتبارات دولتی، خودیاری و اعتبارات تسهیلاتی و با سرمایه‌گذاری بالغ بر۳۸۲ میلیارد ریال شاهد بهره‌مندی بیش از ۴۳ هزار نفر جمعیت برخوردار هستیم.
 ولی‌پور مطلق اظهارکرد: از مجموع این پروژه‌ها، ۱۵۳ پروژه آب و خاک، ۸۰ پروژه دامی، ۶۶ پروژه مکانیزاسیون، ۱۷ پروژه باغی، ۱۱ پروژه منابع طبیعی، ۲ پروژه تعاونی روستایی و یک پروژه آبزی‌پروری است.
وی بیان کرد: از مهم‌ترین این پروژه‌ها به انتقال آب با لوله آبیاری تحت فشار و کم فشار، استخر ذخیره آب کشاورزی، واحدهای گلخانه‌ای، کارخانه خوراک دام، مرغداری گوشتی، کشتارگاه صنعتی طیور است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مجموع کل سرمایه‌گذاری انجام شده از محل افتتاح ۱۵۳ پروژه آب وخاک در استان، بالغ بر ۱۲میلیارد ریال است، یادآور شد: بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی در شهرستان نهبندان خواهد بود.