ظریف فردا عازم ارمنستان می‌شود سفیر ایران در ایروان خبر داد

ظریف فردا عازم ارمنستان می‌شود

سفیر کشورمان در ارمنستان از حضور وزیر امور خارجه کشورمان در نشست اقتصادی ایروان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا ، سیدکاظم سجادی در خصوص سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به ایروان، گفت: وزیر امور خارجه کشورمان بنابر دعوت رسمی ادوارد نعلبندیان همتای ارمنستانی خود در راس هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان، همچنین جمعی از تجار و بازرگانان ایرانی سه‌شنبه هفتم آذر ماه به ایروان سفر خواهد کرد.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر با نعلبندیان همتای خود و کارا پتیان نخست‌وزیر و همچنین سرکیسیان رییس‌جمهور ارمنستان دیدار خواهد داشت.

سجادی ادامه داد: در سفر محمدجواد ظریف به ارمنستان به  روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و ارتقای همکاری‌های دو کشور پرداخته خواهد شد.

سفیر کشورمان در ارمنستان با بیان اینکه وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به ایروان در نشست اقتصادی که در آن تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی دو کشور به تبادل نظر خواهند پرداخت، حضور خواهد یافت، افزود: محمدجواد ظریف در این نشست که راه‌های گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور و زمینه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران و ارمنستان مورد بحث و بررسی خواهد گرفت، سخنرانی خواهد کرد.

***

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز با تایید این خبر اظهار کرد: دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به دعوت همتای ارمنی خود فردا به ایروان سفر و با مقامات این کشور از جمله رئیس‌جمهور و نخست وزیر ارمنستان دیدار و در خصوص راه‌های گسترش روابط دوجانبه و سایر مسائل مورد علاقه گفت‌وگو خواهد کرد.

وزیر امور خارجه را هیاتی از تجار و بازرگانان بخش خصوصی همراهی خواهند کرد.‌

انتهای پیام