طلب ۳/۵ میلیاردی شهرداری از مردم بابت عوارض نوسازی؛

طلب ۳/۵ میلیاردی شهرداری از مردم بابت عوارض نوسازی؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،

حسن خانزاد صبح امروز در نخستین جلسه شورای شهر پنجم که با حضور خبرنگاران برگزار شد اظهار داشت: روند کار شهرداری به گونه‌ای است که شهردار یک شخصیت حقیقی است و یک سری موضوعات بر عهده شهرداری و زیر نظر شورای شهر است.

وی با بیان اینکه در یک بازه زمانی که شهردار نباشد قرار نیست کارهای شهر بر روی زمین بماند افزود: انجام خواسته‌های شورای شهر بر عهده شهرداری است و بهسازی میدان آزادی بیرجند جزو سر فصل بودجه شهرداری بود و چون ورودی شهر است باید بهسازی آن انجام می‌شد.

خانزاد افزود: با توجه به آغاز مهرماه و از آن جایی که شهردار مشخص نشده اما شهرداری طبق قانون وظایف خود را اعم از خط‌کشی خیابان‌ها برای آغاز سال تحصیلی جدید انجام داده چون شهرداری مکلف است نیاز شهروندان را برطرف سازد.

وی با بیان اینکه برای مهرماه برخی از المان‌هایی که از قبل داشتیم را با هم ترکیب کرده تا با توجه به ماه محرم طرحی در خور شأن باشد اظهار داشت: شهرداری کماکان در فعالیت‌های عمرانی وخدماتی با قوت کار خود را انجام می‌دهد و با رهنمودهای شورای شهر در تلاش است تا کار خود را به بهترین نحو انجام دهد.

سرپرست شهرداری بیرجند گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در شهرداری شهر بیرجند برای ارایه کار وجود ندارد و مجموع بدهی‌های شهرداری بیرجند بر اساس مستندات ۳۱ میلیارد تومان است و مبلغ ۸ میلیارد تومان نیز طلبکار هستیم.

خانزاد افزود: پیگیر مبالغ طلبکاری خود هستیم و امیدواریم هر چه زودتر به نتیحه برسد و ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بحث عوارض نوسازی از شهروندان طلبکار هستیم که امیدواریم شهروندان هرچه زودتر نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه حقوق، اضافه کار کارگران خدماتی به روز پرداخت می‌شود اظهار داشت: برنامه‌های سال شهرداری در پایان سال بر اساس بودجه دیده شده است.