رکورد پرسپولیسی برانکو در تیم ملی

رکورد پرسپولیسی برانکو در تیم ملی

سرمربی پرسپولیس بازیکنانش را به حدی رسانده که کارلوس کی روش اعتقاد ویژه‌ای برای حضورشان در ترکیب اصلی تیم ملی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به  نقل از  ایلنا، یادتان هست روزی را که برانکو گفت کاری می‌کند که پرسپولیس دست‌کم ۶ بازیکن در تیم‌ملی داشته باشد؟ پروفسور آن روزها تازه به تهران برگشته بود و از پرسپولیس، فقط محمدرضا خانزاده در تیم‌ملی بود. پرسپولیسی‌ها اما به چنین «تیم‌ملی‌» عادت نداشتند و پروفسور هم قول داد از بازیکنانی که منتقدان می‌گفتند پیراهن پرسپولیس به تن‌شان زار می‌زند، ملی‌پوش بسازد. حالا اما که چنین شده، همه پرسپولیسی‌ها و شاید حتی خود برانکو آرزویشان این باشد که کی‌روش پرسپولیسی‌ها را کمتر به بازی بگیرد؛ به خاطر خود پرسپولیس که بعد از تعطیلات بازی‌هایش با فشردگی برگزار می‌شود و دست‌کم به دو تیم آماده نیاز دارد. با این حال، سرمربی تیم‌ملی همچنان بر استفاده از پرسپولیسی‌ها اصرار می‌ورزد.

تیم‌ملی بعد از تعطیل کردن لیگ، برای انجام دو بازی دوستانه راهی اروپا شد و در بازی اول برابر پاناما، بیرانوند و طارمی را در ترکیب اصلی خود داشت. سیدجلال و امیری هم به‌عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شدند. در بازی دوم مقابل ونزوئلا اما کی‌روش از هر سه پرسپولیسی که می‌توانند در دیدارهای آینده عصای دست برانکو باشند (بیرانوند، سیدجلال و امیری) استفاده کرد. این اتفاق قبلا هم رخ داده بود. در اردوی قبلی، تیم‌ملی بدون پرسپولیسی‌ها به دیدار توگو رفت تا بگویند کی‌روش پیش از بازی سرنوشت‌ساز پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر الهلال دست دوستی به سوی برانکو دراز کرده و به بازیکنانش استراحت داده است.

او اما خلاف این را ثابت کرد و در بازی بعدی با روسیه، هر چهار بازیکن پرسپولیس را در ترکیب اصلی تیم‌ملی به میدان فرستاد. البته کی‌روش نشان داده که آزمون و خطاها را در بازی‌های اول از سر می‌گذراند. اختتامیه اردوهای تیم‌ملی اما همیشه باشکوه است و از آنجا که پرسپولیسی‌ها نقش پررنگی در تیم‌ملی دارند و بازیکنان اصلی تیم کی‌روش هستند، همیشه به بازی گرفته می‌شوند که خب این در شرایط فعلی، خیلی خوشایند برانکو نیست. به این دلیل که او و تیمش بازی‌های حساس و فشرده‌ای را در لیگ برتر پیش‌رو دارند و کوچکترین مصدومیتی می‌تواند آنها را به دردسر بیندازد اما آیا پرسپولیس از اینکه ملی‌پوشانش حتی در تعطیلات لیگ هم در شرایط بازی قرار دارند، سود نمی‌برد؟