راه‌اندازی دومین پاتوق بزرگ کتاب در بیرجند؛

راه‌اندازی دومین پاتوق بزرگ کتاب در بیرجند؛

با حضور مدیر عامل نشر معارف کشور دومین پاتوق کتاب کشور در بیرجند راه‌اندازی شد که از این طریق برای ۲۷ نفر اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مسعود پیرمرادیان ظهر امروز در مراسم گشایش پاتوق کتاب در شهرستان بیرجند اظهار داشت: در حال حاضر ۲۷ پاتوق در کشور وجود دارد.

مدیر عامل نشر معارف کشور با بیان اینکه پاتوق کتاب خراسان جنوبی بزرگترین پاتوق کتاب کشور است افزود: پاتوق کتاب خراسان جنوبی با داشتن ۴۵ هزار جلد کتاب  دومین پاتوق بزرگ کتاب در کشور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: با راه‌اندازی پاتوق کتاب در بیرجند برای ۷ نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

احمد محبی افزود: مقام معظم رهبری بارها سفارش و تاکید داشتند که کتاب باید در سبد خانوارها قرار گیرد که با راه‌اندازی این پاتوق زمینه خرید برای علاقه‌مندان فراهم شده تا کتاب در سبد خانوارها قرار گیرد.

وی بیان کرد: کتاب‌های این مجموعه در هفته اول راه‌اندازی آن با ۲۵ درصد تخفیف عرضه می‌شود و تلاش شده تا همزمان مردم بتوانند از مجموعه تفریحی برای کودکان و کافه کتاب این مجموعه استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در این مجتمع یک هزار متری حدود ۴۰ هزار کتاب با ۱۵ هزار عنوان تهیه شده تا در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

محبی افزود: ۳۰۰ قلم محصولات فرهنگی، عفاف و حجاب، کتب‌های دفاع مقدس، کودک نوجوان، معارف، رمان و داستان از ۳۵۰ ناشر برگزیده کشور در این مجموعه عرضه می‌شود.

وی بیان کرد: پاتوق کتاب بیرجند نرسیده به میدان سوم مدرس و مدرس ۲۵ واقع شده است.