جشن  ملی حوله بافی  روستای خراشاد برگزار شد

جشن ملی حوله بافی روستای خراشاد برگزار شد

جشن ثبت ملی حوله‌بافی روستای خراشاد با حضور مسئول امور بین الملل و مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، فرماندار بیرجند و جمعی از مدیران استانی در روستای خراشاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق  جشن ثبت ملی حوله‌بافی روستای خراشاد شب گذشته (۲۰ شهریورماه) با حضور مسئول امور بین الملل و مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، فرماندار بیرجند و جمعی از مدیران استانی در روستای خراشاد برگزار شد.

علی ناصری، فرماندار بیرجند در این مراسم با ابراز خرسندی از احیای این هنر در روستای خراشاد و فعالیت تعاونی زنان این روستا، اظهار کرد: باید زمینه آموزش برای توسعه صنایع دستی و حوله بافی فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه ثبت‌جهانی حوله بافی خراشاد یعنی ورود گردشگر و کمک به اقتصاد منطقه، بیان کرد: در راه اندازی کارگاه‌های مناسبی برای رنگرزی با مواد طبیعی کمک می‌کنیم تا حوله بافی با بهترین کیفیت بافته و صادر شود.

در پایان این مراسم با حضور مسئولان و اهالی روستای خراشاد از گواهی ثبت روستای ملی صنایع دستی رونمایی شد.

گفتنی است براساس ارزیابی و داورهای بعمل آمده و مصوبات مربوط به شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی در ۲۹ فروردین ماه سال ۹۶ روستای خراشاد از خراسان جنوبی به عنوان روستای ملی تو بافی(حوله بافی) ثبت شده است.

انتهای پیام