جاده‌های شهرستان خوسف تا پایان سال آسفالت و بهسازی می‌شود؛ فرماندار خوسف:

جاده‌های شهرستان خوسف تا پایان سال آسفالت و بهسازی می‌شود؛

فرماندار شهرستان خوسف گفت: ۷۲ کیلومتر از جاده‌های شهرستان خوسف تا پایان سال آسفالت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد شفیعی صبح امروز در دهگردشی از روستاهای چاه‌های ولیعصر ۱، ۲ و ۳، چاه قدس، مهرباد در جمع مردم این روستاها اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه‌های ما تکمیل زنجیره تولید است تا دست دلالان از محولات کوتاه شود و کشاورزان ما متضرر خسارت نشوند که در این راستا سرمایه‌گذاری در بحث فرآوری عناب اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: در زمینه واگذاری زمین یک فرصت دوماهه تعیین شده و بنیاد مسکن و منابع طبیعی موظف شدند ظرف دوماه این زمین را جانمایی کند.

فرماندار شهرستان خوسف گفت:  ۷۲ کیلومتر از جاده‌های شهرستان تاپایان سال آسفالت خواهد شد که از این میزان بیشترین آن در بخش ماژان است واولویت به محل‌های است که زیرسازی آن انجام شده است.

در این دهگردشی بهسازی و آسفالت جاده‌های مواصلاتی، روشنایی معابر، آب کشاورزی، نبود روحانی مستقر و نبود کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی به خصوص عناب و واگذاری زمین برای ایجاد شهرک صنعتی از مهمترین خواسته‌های مردم این روستاها عنوان شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز در این دهگردشی اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های پیاپی و کمبود منابع آبی باید کشاورزان از کشت جایگزین استفاده کنند.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی افزود: هدف ما از گردشگری آشنا شدن با مشکلات مردم از نزدیک است و به برکت نظام جمهوری اسلامی مسئولان در میان مردم حاضر و مشکلات را از نزدیک بررسی می‌کنند.

وی اظهار داشت: باید در حوزه اقتصاد مقاومتی درون‌زا فعالیت داشته باشیم و همگامی که در داخل تولید داشته باشیم دیگر نگران تحریم نخواهیم بود.