توزیع ۳ هزار بسته آموزشی – بهداشتی در بین دانش‌آموزان محروم استان؛

توزیع ۳ هزار بسته آموزشی – بهداشتی در بین دانش‌آموزان محروم استان؛

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از توزیع بیش از ۳ هزار پکیج آموزشی و بهداشتی به ارزش ۲۱۰ میلیون تومان بین دانش آموزان محروم استان توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،  عباس لامعی صبح امروز در حاشیه مراسم توزیع هدایای بانک قرض الحسنه مهر ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون خیرین نیکوکار و موسسات برون سازمانی بیش از ۵۲۰ میلیون تومان به دانش آموزان محروم و  نیازمند استان کمک کردند.

وی افزود: در این راستا در مهرماه امسال و در دو مرحله خیرین نیکوکار  ۴ هزار و ۵۰۰ ست کامل لوازم التحریر، کیف، صبحانه و کتاب به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان به دانش آموزان نیازمند عشایر استان در ۴ شهرستان مرزی استان اهدا کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی یادآور شد: در این راستا بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز عشایر و مرزنشین در شهرستان‌های درمیان، زیرکوه، سربیشه و نهبندان از مزایای این هدایا بهره‌مند شدند.

لامعی ارزش این لوازم را ۱۲۰ میلیون تومان عنوان کرد که قبل از شروع فصل سرما بین دانش آموزان عشایر استان توزیع شد.

وی تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز بیش از ۳ هزار پکیج آموزشی و بهداشتی به ارزش ۲۱۰ میلیون تومان بین دانش‌آموزان محروم استان توزیع کرد.

فرماندار شهرستان بیرجند نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان به ویژه در مناطق محروم استان باید مورد توجه قرار گیرد.

علی ناصری اظهار داشت:  خیرین نیکوکار در کنار امر مقدس مدرسه‌سازی باید به تقویت توان علمی دانش آموزان محروم استان و کمک به توسعه تجهیزات علمی، آموزشی و آزمایشگاهی مدارس توجه کنند.

وی با بیان اینکه خیرین نیکوکار بازوان توانمند نظام تعلیم و تربیت به شمار می‌روند گفت: اعتبارات دولتی جوابگوی نیازهای دستگاه عظیمی چون آموزش و پرورش نیست و همه باید در امر مقدس تعلیم و تربیت مشارکت داشته باشند که در این راستا خیرین نیکوکار نقش بسیار مهم و کلیدی دارند.