تردد ۲۴ میلیون خودرو در جاده‌های استان طی ۶ ماه گذشته؛

تردد ۲۴ میلیون خودرو در جاده‌های استان طی ۶ ماه گذشته؛

جعفر شهامت ظهر امروز در کمیسیون اجرایی مدیریت امینی حمل و نقل خراسان جنوبی اظهار داشت: محور بیرجند-خوسف تنها مشکل آن در زمینه عدم روشنایی نیست و مشکلات دیگری هم دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، وی افزود: در محور بیرجند- خوسف بلوکه‌هایی وجود دارد که هیچ کدام از آنها استاندارد نبوده و باید جمع‌آوری شوند که این موضوع هزینه زیادی نیاز دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در محور بیرجند- خوسف پل‌هایی که وجود دارد حفاظ کامل ندارد و عرض محور جوابگوی آن ترددها نیست و از نظر روشنایی اگر شرکت توزیع نیروی برق با ما همکاری کند ما هم آمادگی همکاری داریم.

شهامت با بیان اینکه براساس اولویت‌ها جلو می‌رویم افزود: با استفاده از ۵۲ دستگاه تردد شمار، ترافیک خراسان جنوبی بررسی شد که براساس یافته‌ها در ۶ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش ترافیک در راه‌های خراسان جنوبی داشته‌ایم.

وی اظهار داشت: در این مدت ۲۴ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۴۱۸ تردد در راه‌های خراسان جنوبی ثبت شده که خبر از رشد ۸ درصدی دارد و معمولا ترافیک بر اساس چیزی که اعلام می‌شود ۲ درصد رشد بیشتری دارد اما این ۸ درصد رشد بالایی است.

رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار داشت: جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای برگزار می‌شود.

مهدی حسینی افزود: در راستای حفظ جایگاه و منزلت رانندگان جشنواره ایمنی رانندگان در بخش حرفه‌ای برگزار می‌شود.