بیش از ۲۰ هزار نفر ساعت آموزش در راه آهن شرق برگزار شد؛

بیش از ۲۰ هزار نفر ساعت آموزش در راه آهن شرق برگزار شد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،  محمدرضا دهقان‌زاده صبح امروز در نشست معاونان اداره‌کل راه آهن شرق اظهار داشت: آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه گزاری است و به همین منظور در راستای ارتقای دانش علمی، فنی و تخصصی پرسنل برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی را در دستور کار قرار داده‌ایم به نحوی که در شش ماهه ابتدای  سال جاری ۲۰ هزار و ۵۱۰ نفر ساعت دوره آموزشی در این اداره کل  برگزار شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن شرق گفت: برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی و بازآموزی همچون کارگاه آموزش ضد افسردگی روزجهانی بهداشت، آزمون ادواری رانندگان جرثقیل، اپراتوری پانل فرماندهی CTC رایانه‌ای، اپراتوری پانل کنترل محلی رایانه‌ای (اینترلاکینگ الکترونیکی)، اپراتوری پانل فرماندهی CTC رایانه‌ای، بازآموزی آشنایی با سیستم ATC ویژه لکوموتیوران، دوره اجباری لکوموتیورانی، هدایت و راهبری لکوموتیوهای چینی از جمله این کلاس‌ها است که در ایستگاه‌های طبس و تربت حیدریه برگزار شده است.

وی افزود: برگزاری دوره‌های تخصصی حمل و نقل ریلی از برنامه‌های آموزشی دراز مدت این اداره کل است که با توجه به نیاز و ضرورت، کلاس‌های مربوطه تشکیل و آموزش‌های لازم توسط متخصصین و اساتید مربوطه به پرسنل ذینفع ارائه می‌شود.

معاون فنی و زیربنایی راه آهن شرق نیز در این جلسه گفت: پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از تاریخ اول آبان لغایت ۳۰ آذر  از یکشنبه ۲۳ مهرماه ماه ساعت ۹ صبح آغاز شده است.

رضا شرقی افزود: متقاضیان برای دریافت بلیت می‌توانند به یکی از مراکز فروش مجاز بلیت قطار در سراسر کشور و نیز سایت اینترنتی راه آهن به نشانی www.rai.ir مراجعه کنند.

وی بیان کرد: سامانه صدای مسافر راه آهن به شماره ۵۱۴۹-۰۲۱ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات هموطنان و دریافت پیشنهادات، انتقادات و شکایات است.