برگزاری نخستین نشست هیات بازرسی انتخابات خراسان جنوبی؛

برگزاری نخستین نشست هیات بازرسی انتخابات خراسان جنوبی؛

به گزارش خبر شرق به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، این نشست در اجرای تبصره ۹ ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۶۶ قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور برگزار شد.
رئیس هیأت بازرسی انتخابات کشور، محمد فرهادی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی را به عنوان رئیس، سید مهدی موسوی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری را دبیر و عضو، جواد خامسان مدیرعامل جمعیت هلال احمر عضو، محمد علی ناصری رئیس پارک علم و فناوری عضو و نفیسه نخعی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری را به عنوان عضو هیئت بازرسی انتخابات خراسان جنوبی منصوب کرد.
این گزارش می افزاید؛ برابر دستورالعمل ابلاغی، کنترل و بازرسی جریان انتخابات، حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی انتخابات ، تعامل با عوامل اجرایی و تذکّر در صورت مشاهده نقض قوانین یا مقررات،
از جمله وظایف هیات یاد شده است.
شناسایی اعضای واجد شرایط عضویت در هیأت بازرسی انتخابات شهرستان ، پایش و کنترل تخلفات ، اخبار و اطلاعات در استان و ارسال به هیأت بازرسی انتخابات کشور و مراجع ذی ربط در موعد مقرر از دیگر وظایف هیأت بازرسی انتخابات استان است.
دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها همزمان ۲۹اردیبهشت در ایران برگزار می شود.