بافت تاریخی خوسف مرمت می‌شود

بافت تاریخی خوسف مرمت می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی، بافت تاریخی شهرستان‌های خوسف و بشرویه مرمت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، حسن رمضانی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، امروز ۱۳ آذرماه در نشست خبری گفت:  بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت راه و شهرسازی بسته‌ایم، بافت تاریخی شهرستان‌های خوسف و بشرویه مرمت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برای مطالعه و طراحی مرمت بافت فرسوده خوسف ۱۸ میلیون تومان هزینه کردیم، اظهار کرد: در طی دو سال گذشته نیز برای مرمت بافت تاریخی بیرجند در راستای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی گام‌های بسیار خوبی برداشتیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد:  همچنین با همکاری شهرداری و فرمانداری با یک بازسازی سبک تلاش می‌کنیم بازارچه صنایع دستی در شهرستان خوسف تا نوروز راه‌اندازی شود.

رمضانی ادامه داد: استقرار دبیرخانه دائمی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان خوسف نیز از دیگر برنامه هایی است که پی‌گیر آن بوده‌ایم، چرا که در حوزه سنگ‌های قیمتی خراسان‌جنوبی ظرفیت بسیار بالایی دارد.

وی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در خراسان‌جنوبی گفت: راه برون رفت از بسیاری از مشکلات اقتصادی توجه ویژه به صنایع دستی و هنرهای مرتبط با آن است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: نمایشگاه فرصت مناسبی است که صنعتگران صنایع دستی با یکدیگر تبادل افکار داشته و از تجربیات یکدیگر در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.رمضانی بیان کرد:  از جنبه دیگر نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی یک فضای رقابتی به وجود می‌آورد و ظرفیت‌های ناشناخته استان در حوزه صنایع دستی به مردم و هنرمندان سایر استان‌های کشور معرفی می‌شود.

وی یادآور شد: سال گذشته میزبان استان‌های شرق کشور در نمایشگاه صنایع  دستی بودیم که بازخورد خوبی داشت و با استقبال مردم مواجه شد و از این جهت با برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی موافقت شد.