بازرسی و نظارت مستمر بر قیمت‌ها مهمترین عامل در مهار قیمت اجناس؛

بازرسی و نظارت مستمر بر قیمت‌ها مهمترین عامل در مهار قیمت اجناس؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دولت بر تقویت انضباط اقتصادی در تمام سطوح تأکید دارد، گفت: بازرسی و نظارت مستمر و مداوم بر قیمت‌ها از مهمترین عوامل در راستای کنترل قیمت‌هاست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، بی‌بی عصمت سرفرازی  در چهارمین جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان خراسان جنوبی با بیان اینکه بودجه‌ریزی عملیاتی تاثیر خوبی بر اقتصاد کشور خواهد داشت اظهار داشت: ایجاد شفافیت در ردیف‌های لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نشان دهنده عزم جدی دولت تدبیر و امید بر تقویت انضباط اقتصادی در تمام سطوح است.

وی ضمن تشکر از مدیرکل جهاد کشاورزی و سایر اعضای کمیسیون در راستای روند اجرایی سیاست‌های کمیسیون تنظیم بازار تصریح کرد: بازرسی و نظارت مستمر و مداوم بر قیمت‌ها از مهمترین عوامل در راستای کنترل قیمت‌ها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مصوبات و صورتجلسات قبلی کمیسیون نشانگر تلاش و عزم دستگاه‌های اجرایی استان بر کنترل قیمت‌های کالاهای اساسی است خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی درست و زمان‌بندی مناسب در یکسال اخیر باعث شده است در ایام مهمی همچون عید نوروز و ماه مبارک رمضان و مناسبت‌های دیگر سال در بازار شاهد افزایش قیمت برخی کالاها نباشیم.

سرفرازی رضایت مردم استان به لحاظ کیفی و کمی خصوصاً در بحث تامین میوه عیدنوروز را یادآور شد و گفت: در این راستا باید تامین منافع تولیدکنندگان نیز همچون منافع مصرف‌کنندگان مد نظر مدیران و مسئولین امر قرار گیرد تا از طریق تنظیم و بالانس مناسب بین عرضه و تقاضا بتوانند منافع این دو گروه را حفظ کنند.

وی با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که در روزهای اخیر به مجلس ارائه شد گفت: دولت دوازدهم مصمم است به شعارهای انتخاباتی مطرح شده در روزهای انتخابات عمل کند که این کار ممکن است در کوتاه مدت فشارهایی بر بدنه دستگاه‌های اججرایی وارد سازد اما در بلند مدت وابستگی بودجه کشور را به نفت کاهش خواهد داد.

شرایط بازارچه‌ها و قرنطینه‌های دامی، تنظیم بازار میوه عید نوروز و مصوبات جلسه تعیین قیمت شیر در استان از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت.