اشتغال، یکی از دغدغه‌های اصلی دولت است

اشتغال، یکی از دغدغه‌های اصلی دولت است

فرماندار خوسف گفت:  اشتغال از دغدغه‌های اصلی دولت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی،، محمد شفیعی، روز گذشته(۲۸ شهریورماه)، در سومین کارگروه اشتغال شهرستان خوسف ضمن انتقاد از آمار بیکاری در این شهرستان، اظهار کرد: آمار بیکاری در شهرستان ۵۰۰نفر اعلام شده اما در هر روز به این میزان مراجعه کننده برای اشتغال به فرمانداری داریم.

وی افزود: کارگروه اشتغال مهم‌ترین جلسه‌ای است که باید در آن، برروی موانعی که بر سر راه اشتغال است بحث و نسبت به رفع موانع اقدام کنیم.

فرماندار خوسف بیان کرد: باتوجه به اینکه شهرستان خوسف بیشترین اشتغال در زمینه کشاورزی را دارد، باید نسبت به تسهیل صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری توجه بیشتری شود.

شفیعی از سرمایه‌گذاری خارجی در بخش نیروگاه خورشیدی خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این نیروگاه، ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: مؤسسه خیریه حضرت رسول(ص) در شهرستان خوسف شکل گرفته است که در بحث پارچه بافی و بافت فرش به صورت رایگان آموزش، مواد اولیه و دار، دراختیار بافندگان قرار می‌دهد.

فرماندار خوسف اظهار کرد: محصولات هنرجویان به صورت تضمینی خریداری و برای ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شدکه متقاضیان می‌توانند به دفتر مؤسسه خیریه حضرت رسول(ص) در شهرستان خوسف مراجعه کنند.

شفیعی همچنین از راه‌اندازی مجتمع خیریه در بحث معولان در شهرستان خبر داد و افزود: از دستگاه‌ها می‌خواهیم ظرف یک ماه، زمین در اختیار این مجتمع قرار دهند.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری جلسات و پیگیری‌های متعدد نسبت به تأمین زمین در شهرستان خوسف بابت مرکز درمانی، علی‌رغم ایجاد زیرساخت‌های آب و برق در شهرستان دستگاه مربوطه هیچ همکاری نمی‌کند.

فرماندار خوسف با بیان اینکه این امر باعث شده خیرین سلامت بابت ساخت مرکز درمانی منصرف و اعتبارات دستگاه‌ها برگشت کند، یادآور شد: برخی دستگاه‌ها می‌توانند انعطاف به خرج دهند تا همزمان با روند امورات قانونی جذب اعتبارات نیز انجام پذیرد.