آیت الله سیداحمد عبادی یک انسان از خود گذشته و وظیفه مدار

آیت الله سیداحمد عبادی یک انسان از خود گذشته و وظیفه مدار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران

یادواره ۱۰۵ شهید شهرستان خوسف با محوریت شهیدان عبادی همزمان با هفته فرهنگی این شهرستان و با حضور مسئولان و«فرماندار خوسف، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی» شرکت جمعی از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان و حضور پرشور مردم این شهر در مسجد جامع برگزار شد.

حجت الاسلام حامد مقری شامگاه (۲۳ آبان) در یادواره شهدای عبادی و ۱۰۵ شهید شهرستان در مسجد جامع شهر خوسف اظهار داشت: فرهنگ مجموعه ای از دانش ها، هنرها، باورها، آداب و رسوم اجتماعی است.

امام جمعه موقت خوسف بیان کرد: یک کشور ممکن است تجهیزات نظامی زیادی برای حفاظت از هستی و منافع خودش داشته باشد اما اگر یک فرهنگ پشت آن نباشد این تجهیزات کارایی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در بحث اقتصادی هم باید فرهنگ هایی وجود داشته باشد که سبب شکوفایی آن شود و اگر هر کدام از این فرهنگ گرفته شاهد سقوط آن خواهیم بود.

حجت الاسلام مقری با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ رابطه متقابل دارند، گفت: اقتصاد روی فرهنگ و فرهنگ روی اقتصاد تاثیر می گذارد و یک سری از فرهنگ ها از جمله فرهنگ قناعت بر اقتصاد تاثیرگذار است که متاسفانه در کشور ما در حال کمرنگ شدن است.

وی ادامه داد: فرهنگ کار و تلاش، فرهنگ ساده زیستی، فرهنگ صرفه جویی و غیره بر اقتصاد اثر می گذارد و مسئله فرهنگ مسئله ای است که فقط از طریق آموزش منتقل می شود.

امام جمعه موقت خوسف عنوان داشت: اثری که یک عالم در جامعه می گذارد بیشتر از اثری است که یک شهید می گذارد و دلیلش در همین موضوع آموزش فرهنگ نهفته است و عالم باعث رساندن این فرهنگ شهادت به نسل های مختلف می شود.

حجت الاسلام مقری در خصوص خاندان عبادی گفت:

آیت الله سیداحمد عبادی یک انسان از خود گذشته و وظیفه مدار و شاگرد درس خارج امام راحل بودند که احساس وظیفه کردند و به خوسف آمدند و به عنوان یک عالم برای بحث فرهنگ در این شهرستان ساکن شدند.

وی ادامه داد: حاج آقا سیدمهدی عبادی هم این ازخودگذشتگی وجود دارد و در ابتدای انقلاب امامت جمعه زاهدان را به خاطر دغدغه فرهنگی که داشتند قبول کردند و در خوسف بنای جلسات فاطمیه را ایشان گذاشتند.

امام جمعه موقت خوسف بیان کرد: یکی از راه های انتقال فرهنگ بحث آموزش عملی است و امیدواریم مسئولان به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.