آمریکایی‌ها دوست داشتند با ایران “روابط محرمانه” ایجاد کنند/آمریکایی‌ها نمی‌توانند  تمام کشورها را برای تحریم ایران متحد کنند؛

آمریکایی‌ها دوست داشتند با ایران “روابط محرمانه” ایجاد کنند/آمریکایی‌ها نمی‌توانند  تمام کشورها را برای تحریم ایران متحد کنند؛

محمود بهمنی گفت، با ابراز اینکه تحریم‌ها علیه کشورمان از ابتدای انقلاب اسلامی آغاز شد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با گذر زمان متخصص مبارزه با تحریم شده است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از تسنیم نماینده نظرآباد در مجلس  اسلامی با توجه به تلاش آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به منافع حاصل از برجام افزود: اگر برجام توسط آمریکا نقض شود واکنش مجلس شورای اسلامی شدید می‌شود.

رئیس‌کل سابق بانک مرکزی با اشاره به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل و اینکه این سخنان جز یاوه‌گویی چیز دیگری نیست، بیان کرد: با توجه به خطر افتادن منافع اروپا در مورد برجام، کشورهای عضو با آمریکا دچار اختلاف نظر هستند.

نماینده مردم ساوجبلاغ با یادآوری اینکه ایران کشوری نیست که تحریم‌ها بتواند در روند پیشرفت کار آن توقف و خللی ایجاد کند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند  تمام کشورها را برای تحریم ایران متحد کنند.

بهمنی با تأکید بر اینکه ایران از موضوع برجام سخت‌تر در طول ۴ دهه گذشته تجربه کرده است، اضافه کرد: در طول سالیان اخیر بانک مرکزی را تحریم کردند و همواره گزینه نظامی روی میز را به رخ می‌کشیدند که هیچ وقت نتوانستند به هدف خود برسند.

وی با اشاره به سفر هفت سال قبل به آمریکا خاطرنشان کرد: در آن سال آمریکایی‌ها دوست داشتند به‌شکل محرمانه با ایران رابطه برقرار کنند و حرف‌های کشورهای غربی در مجمع  جهانی با محفل‌های خصوصی تفاوت‌های زیادی دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه ایران دومین ذخایر نفت و گاز جهان را دارد، تصریح کرد: آنها هیچ وقت نمی‌توانند ایران را در مجامع جهانی منزوی کنند و ایران با کشورهای دیگر تفاوت دارد و از منظر اقتصادی بسیار قوی شده است.

بهمنی با تأکید بر اینکه تحریم‌ها مقداری روابط و ارتباط اقتصادی و بانکی را سخت می‌کند، افزود: شرایط تحریم سبب می‌شود که از برخی کانال‌های خاص استفاده شود ولی عملیات مدیریتی کشور هیچ‌گاه متوقف نمی‌شود.