آخرین فرصت ثبت‌نام در آزمون دکتری سال ۹۷

آخرین فرصت ثبت‌نام در آزمون دکتری سال ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش آخرین فرصت ثبت‌نام در آزمون دکتری سال ۹۷ را اعلام کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از تسنیم حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص آخرین زمان ثبت‌نام در دوره دکتری ۹۷، اظهار کرد: امروز (سه شنبه ۷ آذر) آخرین فرصت ثبت‌نام در آزمون دکتری ۹۷ است و علاقه‌مندان باید تا ساعت ۲۴ امشب برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.وی افزود: ثبت‌نام برای آزمون ورودی دوره دکتری سال ۹۷ از روز چهارشنبه اول آذر ۹۶ آغاز شده بود و داوطلبان برای ثبت‌نام باید دفترچه راهنما را که بر روی سایت سازمان سنجش قرار دارد، مطالعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان براساس علاقه فقط می‌توانند در یک کدرشته امتحانی ثبت‌نام کنند و در صورت داشتن شرایط نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به مبلغ ۶۰ هزار تومان به صورت آنلاین از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

توکلی ادامه داد: سطح سوالات امتحانات اختصاصی آزمون دکتری ۹۷ در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی و ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه ریزی است. همچنین دروس تخصصی ضریب ۴، زبان ضریب ۳ و استعداد تحصیلی ضریب یک دارد.

وی در خصوص زمان برگزاری آزمون دکتری سال ۹۷، خاطرنشان کرد: این آزمون در روز جمعه ۴ اسفندماه سال ۹۶ برگزار می‌شود و داوطلبان باید از روز سه شنبه اول اسفند ۹۶ تا روز پنج شنبه سوم اسفند ۹۶ برای دریافت کارت ورود به جلسه امتحان به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.