۹ دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت است.

۹ دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی امام جمعه بیرجند در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: ایثارگر کسی است که منیّت و پستی های خود را فراموش کند و تنها به فکرخودش نباشد و برخورداری برادرش را در امور دنیا و آخرت مقدّم بدارد.
وی افزود: اگر کسی بخواهد به مقام ایثار برسد باید از خودگذشتگی داشته باشد و درجه اول ایثار این است که کل مخلوقات خدا را بر خود ترجیح دهد و این مبنای حکومت اسلامی است.
امام جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: در رسیدن به مقام ایثار  ابتدا باید حقوق انسان ها بزرگ داشته شود، سپس رضایت و خوشنودی خدا را بر رضایت غیر خدا ترجیح داده شود و در انتها به هر کجا که نظر کند خدا را ببیند.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه مسیر اهل بیت بر ایثار استوار است و اگر حاکمیت ایثارگر باشد در راه اهل بیت قدم گذاشته است تصریح کرد: امروز یخ زدگی و افسردگی در کنار آتش افروزی دنیا را به سوی نابودی سوق می دهد.

وی گفت: اگر پاسدار نظام هستیم باید مسئولان و مردم تلاش کنند که منطق ایثار را در جامعه ترویج داده شود.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: اگر در جامعه اختلاس می شود نتیجه خود جامعه است و در این خصوص باید ابتدا در خانواده و آموزش و پرورش تصمیم گیری شود و سپس جامعه را اصلاح کرد.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه وقتی در جامعه عاملان واقعی کنار گذاشته شوند آن جامعه سقوط خواهد کرد، ادامه داد:  حاکمیت و مسئولیت باید در دست عاملان باتقوا و خداشناس باشد.

ایشان افزود: آسیبی که جامعه را تهدید می کند این است که به سوی خشونت سوق پیدا کند و نتیجه آن هدایت شدن مردم به سمت کج روی و نفاق است اما اگر در جامعه و خانواده محبت موج بزند می توان به اهداف ترسیم شده دست یافت.

امام جمعه بیرجند ضمن اشاره به ولادت حضرت مسیح(ع) و تبریک گفتن آن به همه مسیحیان و مسلمانان، خاطر نشان کرد: امروز به نام حضرت عیسی(ع) و مسیحیت جنایات بزرگی انجام می دهند که با فرهنگ این حضرت سازگار نیست.

حجت الاسلام رضایی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی افزود: باید با نگاه هوشمندانه ضمن حفظ هویت شیعی خود با برادران اهل تسنن اتحاد داشته باشیم، زیرا شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی دو لبه یک قیچی هستند که می خواهند این اتحاد را نابود کنند.

امام جمعه بیرجند یادآور شد: عالم بزرگی چون شیخ محمد واعظ زاده خراسانی، عالم وحدت بود و به دلیل همین جایگاه و نگاهی که امام و مقام ولایت داشتند تشییع جنازه ایشان مورد کم مهری برخی افراد که هنوز که هنوز است نظام و ولایت و امامت را درک نکرده اند، قرار گرفت.

 حجت الاسلام رضایی با اشاره به سالروز ۹ دی گفت: این روز، روز بصیرت و میثاق با ولایت است.

 وی خاطر نشان کرد: ما از همان روز اول با آمریکا و استکبار روبرو بوده ایم و شعار نه شرقی و نه غربی سرداده ایم و آنها طبق نقشه های دقیقی که دارند شب و روز کار می کنند و باید با برنامه های آن ها آشنا شویم.

 امام جمعه بیرجند یادآور شد: آمریکا و استکبار در جریان فتنه۸۸ فکر کردند که می توانند در ایران کودتای مخملی را ایجاد کنند در حالی که نمی دانستند این حکومت ریشه در اعماق جان انسان ها دارد.

  وی تصریح کرد: خودم نمی دانستم که مقام ولایت چقدر تلاش کردند که این فتنه را تا جایی که ممکن است با قانون مداری و گفتگو حل کنند که بعدا برایمان روشن شد؛ ایشان در ملاقاتی که با مدیر مسئول روزنامه اطلاعات داشتند حاکی از این داشت که  ۳ بار به یکی از سران فتنه پیغام و هشدار دادند که اکنون بحث انتخابات و تقلب نیست؛ مگر نمی بینید که آرمان های نظام یکی پس از دیگری زیر پا گذاشته می شود و شعارهایی که می دهند علیه اسلام و اصل ولایت فقیه است.

 امام جمعه بیرجند بیان کرد: ما نمی توانیم هویت اسلامی خود را کنار گذاریم و کف و سوت زدن های افرادی در مراسم عزاداری اباعبدالله مشخص بود که پشت پرده این جریانات استکبار نشسته است.

 حجت الاسلام رضایی افزود: استکبار ایران را مانند روسیه می پنداشتند و فکر می کردند که در این سرزمین هم می توانند هر غلطی که می خواهند انجام دهند اما توجه نداشتند که این انقلاب متکی به اراده خداست و خون شهدا و روح بلند امام(ره) و اخلاص امام خامنه ای پشتیبان این ملت است و کسی نمی تواند به آن آسیب برساند.

 وی با اشاره به اینه شاخصه این حرکت، ایمان و تقوا و بصیرت افراد بود، ادامه داد: وقتی وجدان بیدار مردم که با خون شهدا همراه بود و احساس کردند که اصل نظام و قرآن و ولایت فقیه هدف قرار گرفته است به پا خواست و در تمام کشور مردم آمدند و حماسه ۹ دی را آفریدند.

 امام جمعه بیرجند گفت: برخی ها ولایت پذیری را آنگونه که خود تحلیل می کنند و یا به نفعشان است قبول دارند در حالی که این ولایت پذیری نیست بلکه ولایت پذیری جایی است که باید هرجا که لازم باشد وارد صحنه شد.

 وی در پایان گفت: امیدواریم در روز ۹ دی همه حضور پیدا کنیم و عشق خود را به راه امام و شهدا و ولایت نشان دهیم.