۷۲ نفر در اثر حوادث رانندگی خراسان جنوبی زخمی شدند؛ رئیس پلیس راهور استان:

۷۲ نفر در اثر حوادث رانندگی خراسان جنوبی زخمی شدند؛

به گزارش روابط عمومی پلیس راهور خراسان جنوبی، سرهنگ علیرضا رضایی افزود: بیشترین آمار مجروحان مربوط به رانندگان و ترک نشین های موتورسیکلت با ۵۲ درصد است.
وی علت ۳۱ درصد مجموع تصادف را عدم رعایت حق تقدم، ۳۴ درصد توجه نکرن به جلو، تجاوز از سرعت مقرر، تغییر ناگهانی و گردش به طرز غلط هر کدام پنج درصدو ۲۰ درصد را نیز سایر علل دانست که بیشترین تصادف ساعت ۱۲ تا ۱۴ حادث شده است.
وی همچنین از ثبت چهار هزار و ۵۴۰ فقره انواع تخلف رانندگی توسط ماموران پلیس راهور هفته گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۱۳ تخلف، حادثه ساز بوده است.
به گزارش ایرنا، سرهنگ رضایی اظهار کرد: در این مدت ۱۹۷ دستگاه موتورسیکلت و ۱۷ دستگاه خودرو نیز که دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی بودند توقیف شد که از این تعداد ۳۷ راننده به علت نداشتن گواهی نامه مجاز رانندگی وسیله نقلیه آنها توقیف و برای سیر مراحل قانونی به دادگاه اعزام شدند.
وی با اشاره به نقش مهم تمرکز حواس در رانندگی، یادآور شد: توجه نکردن به جلو در رانندگی عامل بسیار مهمی در بروز حوادث رانندگی در استان است.
رئیس پلیس راهور افزود: بر اساس آمار تصادف رانندگی، تنظیم ضبط خودرو، برداشتن وسایل از داشبورد، صحبت چهره به چهره با سرنشینان و استفاده از تلفن همراه به ویژه خواندن و ارسال پیامک، خوردن و آشامیدن و غیره از مصادیق توجه نکردن در هنگام رانندگی است.
رضایی گفت: با اصلاح این رفتارهای رانندگی، رعایت قوانین و مقررات رانندگی و احترام گذاشتن به حقوق شهروندان می توان از وقوع حوادث ترافیکی جلوگیری کرد تا روز به روز شاهد کاهش آمار تصادفات در استان باشیم.