۴۵نفر هفته گذشته در حوادث رانندگی درون شهری خراسان جنوبی زخمی شدند؛

۴۵نفر هفته گذشته در حوادث رانندگی درون شهری خراسان جنوبی زخمی شدند؛

به گزارش خبر شرق به نقل از روابط عمومی راهور خراسان جنوبی ، سرهنگ علیرضا رضایی افزود: علت ۳۴درصد تصادف بی توجهی به جلو، ۲۴ درصد رعایت نکردن حق تقدم،۱۲درصد انحراف به چپ و ۶درصد عبور از چراغ قرمز بود، تغییر ناگهانی مسیر و گردش به غلط هر کدام سه درصد و بقیه مربوط به سایر عوامل است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین تصادف ساعت های ۲۰ الی ۲۲ شب رخ داد از ثبت چهار هزار و ۴۹۰فقره انواع تخلف رانندگی توسط ماموران راهور خبر داد و یادآور شد که از این تعداد ۵۱۷ مورد تخلف حادثه ساز بود.
رئیس پلیس راهور استان اظهار کرد که هفته قبل ۱۲۰دستگاه موتورسیکلت و ۱۷دستگاه خودرو نیز که دارای تخلف راهنمایی و رانندگی بود، توقیف شد، که از این تعداد ۳۵راننده به علت نداشتن گواهی نامه مجاز رانندگی وسیله نقلیه به دادگاه معرفی شدند.
سرهنگ رضایی بیان کرد، برای جلوگیری از تصادف به تمرین، مهارت، رعایت مقررات ، تمرکز حواس و حفظ خون سردی نیاز است و در زمان رانندگی نباید فکر راننده در جای دیگری باشد.
وی تصریح کرد: موقع رانندگی باید از صحبت با سرنشینان خودرو و تلفن همراه پرهیز کرد، از جست و جوی اشیا در داخل اتومبیل، یا خواندن مطلبی در موقع رانندگی پرهیز شود.