۴۴ نامزد انتخابات شوراهای اسلامی در خراسان جنوبی انصراف دادند؛

۴۴ نامزد انتخابات شوراهای اسلامی در خراسان جنوبی انصراف دادند؛

علی جزندری با اعلام این خبر افزود: ۲۹ نفر از انصراف دهندگان از مناطق روستایی و ۱۵ نفر شهری هستند.
وی خاطر نشان کرد: در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی استان در مجموع پنج هزار و ۶۳۵ نفر ثبت نام کردند که با انصراف های انجام شده پنج هزار و ۵۹۱ نفر در میدان رقابت باقی ماندند.
وی افزود: از مجموع ثبت نام کنندگان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۲۹ اردیبهشت ماه آینده برگزار می شود، بیش از هزار نفر سابقه عضویت در شوراهای دوره های قبل را در پرونده کاری خود دارند.
به گفته مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی، ثبت نام نامزدهای شوراهای شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ۳۰ اسفند ۹۵ شروع شد و تا ساعت ۲۴ ششم فروردین ۹۶ ادامه داشت.
وی اضافه کرد: زمان تبلیغات نامزدهای تایید شده در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری است.
جزندری مشارکت مردم خراسان جنوبی در چهارمین دوره انتخابات شوراها را ۸۲٫۱ درصد ذکر کرد و گفت: در این انتخابات پنج هزار و ۶۵۹ نفر داوطلب ثبت نام کردند که پنج هزار و ۱۵۰ نفر مربوط به روستاها و ۵۴۵ نفر مربوط به شهرها بود.
جزندری ادامه داد: از مجموع ثبت نام شدگان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی استان، پنج هزار و ۴۷۳ نفر مرد و ۲۲۲ نفر زن بودند.
جمعیت خراسان جنوبی بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، ۷۶۹هزار نفر اعلام شد که از این تعدادد ۴۵۴هزار(۵۹درصد) نفر جمعیت شهری و ۳۱۵هزار نفر (۴۱ درصد) روستایی هستند.