۴۲۰ میلیارد ریال حق بازنشستگی به فرهنگیان استان؛

۴۲۰ میلیارد ریال حق بازنشستگی به فرهنگیان استان؛

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این مراسم تقدیر از مقام معلم که با حضور استاندار محترم خراسان جنوبی در هنرستان دخترانه ام البنین بیرجند برگزار گردشد، اعلام کرد: در سال ۹۵ ، ۶۱۹ فرهنگی استان بازنشسته شدند که امروز ۱۲ اردیبهشت ماه ۹۶ همزمان با روز معلم ۴۲۰ میلیارد ریال پاداش بازنشستگی به فرهنگیان استان پرداخت می شود.
عباس لامعی اظهار کرد: این میزان پاداش در سال ۹۴، ۳۲۰ میلیارد ریال بود که دولت تدبیر و امید در این ارتباط گام های خوبی برداشته است.
وی ادامه داد: در چهار شهرستان استان معلمان از حق نوار مرزی برخوردار شده اند که این حق سالیان زیادی با توجه به اینکه خراسان جنوبی استانی مرزی است به معلمان پرداخت نمی شد اما با تمام تنگناهای مالی کشور این اقدام صورت پذیرفت.
مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه حساسیت نهاد آموزش و پرورش بر کسی پوشیده نیست، عنوان کرد: جامعه معلمان یکی از بزرگترین گروه های مرجع است و از آنجایی که آموزش نقشی حیاتی در ادامه روند اجرایی دارد باید با تمام توان حمایت شود.
وی در ادامه اظهار کرد: تلاش فرهنگیان استان در حوزه های آموزشی، علمی و پژوهشی باعث شد که رتبه دوم کشوری را پس از استان یزد در قبولی دانشگاه ها و مراکز عالی کسب کنیم که این خود نشانگر تلاش دلسوزانه معلمان این خطه از مرز و بوم است که با فداکاری تمام به انجام خدمت مشغول هستند.
سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی با حضور در کلاس های درس از تعدادی معلمان با اهدای شاخه گل تجلیل کرد.
خراسان جنوبی ۱۵۰ هزار دانش آموز و ۱۵ هزار معلم و فرهنگی دارد که عموما عضو بسیج هستن