۴۰۰ روستای استان تا پایان سال اینترنت دار می شوند؛ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی:

۴۰۰ روستای استان تا پایان سال اینترنت دار می شوند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی  اظهارکرد: طرح خدمات عمومی اجباری روستایی فاوا  (USO)، طرح راه اندازی اینترنت پرسرعت بی سیم و نسل چهارم؛ با هدف کاهش شتاب دیجیتالی مناطق محروم و گسترش و توسعه کسب و کارهای دیجیتال، برای روستائیان استان در حال انجام است.
 وی افزود: این طرح یک طرح ملی در وزارت ارتباطات است که برای اجرا پس از برگزاری مناقصه به یکی از پیمانکاران واگذار شده است.
 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: اینترنتی که در این طرح ارائه می شود توسط شبکه های موبایلی است نه تلفن بیان کرد: این اینترنت توسط آنتن موبایلی bts  پوشش داده می شود که با نصب یک آنتن حدود ۵۰ روستای اطراف می توانند از اینترنت استفاده کنند. همچنین در این خصوص لازم نیست که خطوط موبایلی آنتن دهی داشته باشد.
 دلگیر اذعان کرد: اجرای این طرح از شهریورماه سال ۹۴ آغاز شده و در دو فاز اجرا خواهد شد.
 وی با بیان اینکه در فاز اول ۴۰۰ روستای استان تحت پوشش اینترنت قرار می گیرد گفت: این فاز در دهه فجر امسال و یا در نهایت تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پیمانکار این طرح را اجرا کرده اما هنوز تحویل نداده است اظهارکرد: پس از افتتاح و بهره برداری طرح، فروش ویژه سیم کارت و مودم آغاز می شود.
 دلگیر با اشاره به اینکه فاز دوم طرح هم در حال طراحی شبکه است بیان کرد: در این فاز ۷۰۰ روستای استان به شبکه اینترنت وصل می شود که پیش بینی می شود تا شهریورماه سال آینده به بهره برداری برسد.
 وی با بیان اینکه اینترنت ارائه شده در این طرح رایگان نیست گفت: همه مردم باید برای خرید سرویس اقدام کنند.