۳ هزار واحد مسکونی در سربیشه بازسازی شد؛

۳ هزار واحد مسکونی در سربیشه بازسازی شد؛

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سربیشه گفت: از سال ۸۴ تاکنون ۳ هزار و ۵۳۴ واحد مسکونی فرسوده در این شهرستان بازسازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حمید حاجی زاده با اعلام این خبر افزود: در این مدت سه هزار و ۶۸۹ نفر برای دریافت تسهیلات نوسازی به بانک معرفی شدند که تاکنون سه هزار و ۵۳۴ نفر موفق به دریافت این تسهیلات شده اند.
وی گفت: همچنین امسال نیز بازسازی ۱۳۴واحد مسکونی در دستور کار قرار دارد که تاکنون ۱۱۵نفر برای دریافت تسهیلات با بانک معرفی شده اند.
وی عنوان کرد: براساس سرشماری سال ۹۰، بیش از ۵۰ درصد در قالب سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی شهرستان فرسوده است.
مدیر بنیاد مسکن سربیشه بیان کرد: بنیاد مسکن برای بازسازی هر واحد مسکونی فرسوده ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار و پنج درصد با بازپرداخت ۱۵ ساله پرداخت می کند.
حاجی زاده از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد به منظور کمک به احداث و تکمیل واحدهای مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خبر داد و گفت: به مددجویان کمیته امداد علاوه بر پرداخت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض نیز برای بازسازی واحدهای فرسوده پرداخت می شود.
وی ادامه داد: همچنین بنیاد مسکن و کمیته امداد جهت تکمیل واحدهای نیمه تمام مددجویان به دلیل نداشتن توان مالی نیز کمک بلاعوض پرداخت می کنند.