۲۴ ساعته شدن پخش شبکه استانی سیمای خراسان‌جنوبی

۲۴ ساعته شدن پخش شبکه استانی سیمای خراسان‌جنوبی

مدیرکل صدا وسیمای خراسان‌جنوبی از ۲۴ساعته شدن پخش شبکه استانی سیمای استان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، علیرضا آیینه دار امروز (۱۸ بهمن ماه) درجمع خبرنگاران اظهارکرد: همزمان با دهه فجر سیمای خراسان جنوبی به صورت آزمایشی و در نیمه اول اسفند به صورت رسمی با حضور مدیران سیمای کشور افتتاح خواهد شد.

وی افزود: پخش ۲۴ساعته شبکه استانی بزرگترین رویداد فرهنگی خراسان‌جنوبی طی امسال است.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان‌جنوبی ادامه داد: صدا وسیمای خراسان جنوبی با شعار دین اخلاق آگاهی در حوزه های مختلف حول این چند محور به تولید برنامه می‌پردازند.

آیینه دار تصریح کرد: شبکه استانی خراسان جنوبی عمر کوتاهی دارد اما درهمین مدت کارهای بزرگی انجام شده که از جمله آن ۲۴ساعته شدن شبکه استانی است.

وی با اشاره به اینکه در طول چند ماه گذشته در بخش کمی وکیفی اقدامات خوبی صورت گرفته است،  گفت: استدیو سیما از نظر کمی وکیفی تجهیز شده و سیستم‌های تدوین پخش تجهیز و ارتقا یافته است.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان‌جنوبی با اشاره به گسترش فضای آرشیو تصریح کرد: در حوزه نرم افزار اولین کار آسیب شناسی بوده که باحضور کارشناسان در جلسات متعدد آسیب شناسی کرده‌ایم.

آیینه دار اضافه کرد: از اسفندماه هفت عنوان به جدول پخش شبکه اضافه خواهد شد که در بخش صبحگاهی برنامه تلوزیوتی صبح خاوران را خواهیم داشت.

وی افزود: در حوزه جوانان و ورزش استان جلساتی با فعالان حوزه ورزشی داشته‌ایم و توصیه داشتند در این حوزه برنامه های بیشتری باشدکه برنامه های ورزشی در جدول پخش قرار خواهد گرفت.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان‌جنوبی ادامه داد: اتاق فکری با مدیران رسانه تشکیل و از نقطه نظرات آنان در کیفی سازی برنامه ها استفاده شد.

آیینه دار با بیان اینکه درنظر داریم در زمینه ارتباط مردم با مسئولین در حوزه های مختلف ایفای نقش کنیم، گفت: پیگیری مسائل مردم و از طرفی تریبونی برای پاسخگویی مسئولین استان هستیم که برنامه بازتاب دراین خصوص در جدول برنامه ها قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در حوزه ارتباط مردم با نمایندگان مجلس نیز برنامه هایی درنظر گرفته شده که به جدول پخش برنامه ها اضافه خواهد شد.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برنامه ترنم توجهی به هنر و موسیقی خواهد داشت اظهارکرد: برنامه احکام ونیایش قرائت قرآن برنامه‌ای برای ماه رمضان خواهد بود.

آیینه دار گفت: در حال حاصر پیرامون ۲۴ساعته شدن ۸۰۰ ساعت برنامه را توانستیم برای پخش آماده کنیم. و در برنامه‌های تامینی قابل پخش مجدد ۱۲۰۰ساعت مجدد بازبینی شده است.

وی یاداور شد: در حوزه خبری ساعت۱۱صبح پخش خبری خواهیم داشت ک نیروهای جوان این حوزه را مدیریت خواهند کرد.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: در خبرساعت۲۰با فرمت جدیدی از قاب تصویری استفاده خواهد شد.