۲۲ بهمن عید ملی ونماد تجلی اراده ملت ایران ‍ در پیام تشکر مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح شد:

۲۲ بهمن عید ملی ونماد تجلی اراده ملت ایران

22 بهمن عید ملی ونماد تجلی اراده ملت ایران

در متن پیام عباس لامعی آمده است:

بنام خداوند فجر افرین.۲۲ بهمن عید ملی و نماد تجلی اراده ملت ایران است؛ اراده ای که پس از سال ها مبارزه به رهبری امام خمینی، توانست این سرزمین را از بند استبداد داخلی و استثمار خارجی برهاند و نظامی مردمی مستقر سازد.

نقش بنیادین و بی بدیل اراده ملت در پیروزی، استقرار، تثبیت و تعالی انقلاب اسلامی سبب شده که غارتگران سلطه گر مستکبر، تضعیف این اراده را تنها راه مقابله با این نظام مقدس دانسته و برای تحقق امیال پلیدشان در پی قریب ۴ دهه حیات نظام اسلامی، دسیسه های زیادی از تحرکات ضدانقلاب گرفته تا جنگ تحمیلی، تهدیدها و تحریم های ظالمانه زده اند اما با درایت، هوشیاری و اتحاد این مردم و درسایه منویات بنیان گذار کبیر انقلاب و مقام عظمای ولایت همه نقش بر آب شده است.

همبستگی ملت و اعتقاد و ایمانِ استوار آنان به درستی راهی بوده که خود برگزیده اند؛ ایمان و اعتقادی که با تکیه بر آن کژی ها قابل اصلاح و کاستی ها قابل رفع بوده است.

در تداوم همین روند در آستانه ورود نظام جمهوری اسلامی به دهه چهارم حیات خود، است که دولت تدبیر و امید با اتکال به قدرت لایزال الهی، رهنمودهای مقام معظم رهبری و تکیه بر ظرفیت های ملی، می تواند  تحقق خواست‌های ملت را در مسیری هرچند پرسنگلاخ، استوارتر از پیش پیگیری کند.

بی شک، ۲۲ بهمن امسال نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی شد و  مشارکت حداکثری ملت شریف ایران در راهپیمایی این روز، اقدامات پیدا و پنهان دشمنان انقلاب اسلامی را همچون دیگر دسیسه هایی که در پی تضعیف اراده و خدشه به انتخاب و اعتقاد ملت بوده اند بلااثر کرد.

آری خلق حماسه ای عظیم در ۲۲ بهمنِ امسال، تاکیدی دوباره بر باور و اعتقادِ خدشه ناپذیرِ ملت ایران به اصلِ بنیادینِ استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است و بار دیگر به جهانیان اثبات کرد که نظامِ برآمده از خواست و رای ملت، قدرتمندتر از گذشته در مسیر اعتلا و تکامل به پیش می رود. و در این میان فرهنگیان و دانش آموزان نکته سنج، ظریف بین، مومن و متعهد استان، پرشور و گسترده تر از سالیان قبل، گستره شهرهای خود را با شعور انقلابی خویش به نمایش گذاشتند.

بنابراین بایسته است، ضمن تبریک این پیروزی افتخار آفرین ملت و تشکر و سپاس از این وفاق ملی از حضور گسترده و افتخار آفرین قاطبه فرهنگیان شریف تشکر و سپاس نموده و از درگاه خداوند منان سلامتی و تندرستی آحاد شما را مسئلت داشته باشم.

عباس لامعی/مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی