۸۰ درصد پروژه های استان متعلق به بخش کشاورزی؛ ولیپور مطلق

۸۰ درصد پروژه های استان متعلق به بخش کشاورزی؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۸۰ درصد پروژه های استان متعلق به بخش کشاورزی است، گفت: با وجود مشکلات و موانعی که برای تامین بودجه در کشور وجود دارد همچنان دست از تلاش برنمی داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، هاشم ولی پور مطلق روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی افزود: بخش کشاورزی در کشور ۵٫۳ درصد رشد اقتصادی داشت که با وجود تمام مشکلات این موفقیت ایجاد شد.
وی گفت: در خراسان جنوبی با وجود خشکسالی های مداوم، سال ۹۴ به میزان ۲۵۰ میلیون متر مکعب نسبت به ۹۳ کمتر از منابع آبی برداشت شده است.
وی بیان کرد: جلب اعتماد مردم و بهره برداران در مجموعه ای مانند منابع طبیعی بسیار مهم است اما گاهی اوقات ضوابط و قوانین دست و پا گیر به مسئولان اجازه کمک به مردم و بهره بردار را نمی دهد.
به گزارش ایرنا ولی پور مطلق اظهار کرد: در استان مدیران مجموعه کشاورزی در حال فعالیت هستند که ۱۸ سال با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و با خشکسالی، بحران آب و عواملی که بعد از آن حادث می شود روبه رو است.
وی عنوان کرد: در تاغ زارهای منابع طبیعی آفاتی ظاهر شده که زاییده بحران های محیطی و ناشی از خشکسالی های حاکم بر استان است و مراقبت هایی که باید برای جلوگیری از هجوم چنین مشکلات و آفاتی در حوزه منابع دولتی اتفاق بیفتد هزینه بر است.

یکی از مولفه ‌های مهم و اصلی اقتصاد مقاومتی امنیت غذایی است
به گزارش خبر شرق، مدیرکل سابق منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در این مراسم بر اهمیت نقش منابع طبیعی بر اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: یکی از مولفه ‌های مهم و اصلی اقتصاد مقاومتی امنیت غذایی است.
حبیب الله شریفی به اجرای پروژه ترسیب کربن در استان اشاره کرد و گفت: این پروژه از سال ۸۳ به عنوان پایلوت در استان آغاز شد اما اکنون در ۱۸ استان کشور در حال اجرا است.
وی بیان کرد: همچنین پروژه RFLDL (احیای اراضی جنگلی تخریب یافته) در استان در حال اجرا است و از پروژه های مهم منابع طبیعی محسوب می شود.
وی اظهار کرد: کمبود بودجه و اعتبار مانع از اجرای برخی برنامه ها در استان شده است اما با وجود این مشکلات اقدامات خوبی در حوزه منابع طبیعی انجام شده است.