۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید در خراسان جنوبی پرداخت شد؛

۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید در خراسان جنوبی پرداخت شد؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید در استان به متقاضیان در بخش های صنعت و معدن و کشاورزی پرداخت شد.

داوود شهرکی افزود: از این میزان هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال از طریق تسهیلات طرح رونق و ۵۱۵ میلیارد ریال بطور مستقیم از منابع بانکها پرداخت شده است.
وی ادامه داد: امسال در راستای اجرای دستور العمل تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط و طرح های دارای پیشرفت فیزیکی بالای۶۰ درصد، حدود چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات برای استان مصوب شد.
وی با اشاره به ثبت نام ۷۰۲ واحد تولیدی در سامانه بهینه یاب، افزود: از این تعداد ۸۱ درصد در کارگروه بررسی آخرین وضعیت تسهیلات رونق اقتصادی استان مصوب شده است که از تعداد مصوب شدگان ۷۳ درصد به شعب بانک ها ارجاع شده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: تاکنون ۵۴ درصد از میزان تسهیلات مصوب شده در کارگروه، توسط بانک ها پرداخت شده است.
شهرکی گفت: بالاترین میزان مشارکت در تحقق طرح رونق اقتصادی مربوط به بانک های کشاورزی و تجارت استان است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی هم در ۱۴ بهمن ماه امسال به ایرنا گفته بود: از سال ۹۴ تاکنون خط تولید ۲۷ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و راکد شده استان مجددا راه اندازی شده است.
عباس جرجانی، علت تعطیلی این واحدها را رکود بازار، مشکل نقدینگی، سرمایه در گردش، مدیریت و … ذکر کرد و افزود: این واحدها با استفاده از تسهیلات طرح رونق تولید مجددا راه اندازی شد.
خراسان جنوبی دارای ۳۴۸ واحد تولیدی است که بیش از چهار هزار نفر در آنها مشغول بکار هستند.