۲ تن علوفه در منطقه حفاظت شده درمیان توزیع شد+ عکس؛

۲ تن علوفه در منطقه حفاظت شده درمیان توزیع شد+ عکس؛

سرپرست حفاظت محیط زیست درمیان گفت: با توجه به بارش برف در این شهرستان طی چند روز گذشته، ۲ تن علوفه در چند نوبت برای تغذیه وحوش در منطقه حفاظت شده این شهرستان توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، هاشم آزموده با اعلام این خبر افزود: با توجه به فصل سرما و ریزش برف و مراتع یخ زده، حیوانات با کمبود علوفه روبه رو می شوند، در این شرایط حیات وحش برای تامین تغذیه به سمت اراضی کشاورزی، باغ ها و حتی منازل انسانی نیز هجوم می آورند که توزیع علوفه در منطقه برای جلوگیری از خسارت وحوش به اراضی کشاورزی مردم انجام شد.
وی بیان کرد: محیط بانان شهرستان در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز، توزیع دانه و علوفه دستی بین وحوش و پرندگان انجام شود و در صورت ادامه برودت و سرما توزیع علوفه در منطقه ادامه دارد.
وی اظهار کرد: با توجه به بارش برف و سرما و کمبود غذا در محیط طبیعی، ۳۰۰ کیلوگرم دان نیز در زیستگاه های پرندگان این شهرستان مرزی توزیع شد.
آزموده از شهروندان خواست با توجه به وضعیت خاص جوی و سردی شدید هوا در صورت مشاهده وحوش در حوزه مناطق شهری و روستایی، مورد را به محیط زیست شهرستان گزارش دهند تا نسبت به بازگرداندن آنها به طبیعت اقدام شود.
وی با بیان اینکه امسال ۱۵ تن علوفه مورد نیاز حیات وحش منطقه برای استفاده در مواقع ضروری ذخیره سازی شده است، گفت: از محل اعتبار خشکسالی پیگیر خرید و ذخیره سازی ۱۰ تن علوفه دیگر در شهرستان هستیم.
منطقه حفاظت شده درمیان در فاصله ۱۵ کیلومتری شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان قرار دارد و دارای جاذبه های طبیعی و زیست محیطی منحصر بفردی است.
منطقه یاد شده با مصوبه شماره ۲۸۴ شورای عالی محیط زیست در ۱۲ بهمن ۱۳۸۶با وسعت ۸۴ هزار و ۳۹ هکتار به عنوان منطقه حفاظت شده به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است.
این منطقه از گذشته های دور به دلیل دارا بودن قابلیت های فراوان بویژه وجود گله های قوچ اوریال و میش مطرح بوده است.