۱۸۱ پروژه خدماتی و عمرانی دهه فجر در قاینات بهره برداری می شود؛ فرماندار قاینات گفت :

۱۸۱ پروژه خدماتی و عمرانی دهه فجر در قاینات بهره برداری می شود؛

فرماندار قاینات گفت : همزمان با دهه فجر بهره برداری از ۱۸۱ پروژه عمرانی و خدماتی در این شهرستان شروع می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، بهمن کهن ترابی افزود: همچنین عملیات اجرایی ۱۱پروژه شروع می شود که مجموع هزینه اجرای ۱۹۲ پروژه یک هزار و ۸۵ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال است.
به گفته وی این پروژه ها مربوط به بخش های راهسازی، گاز رسانی، تامین آب شرب، تامین برق، مسکن، بهداشت و درمان، کشاورزی، صنعت و شهرداری ها و دهیاری هاست.
وی اظهار کرد : بهره مندی مردم از پروژه ها هدف اصلی است، پروژه ها کامل و بدون نقص اجرا شود و در بحث شروع عملیات اجرایی روش کار این است ، اعتبار پروژه تامین و بعد عملیات اجرایی آن شروع شود.
فرماندار قاینات افزود : از مجموع پروژه ها ۹۰ مورد مربوط به شهرها و ۱۰۲ پروژه مربوط به روستاست که در این ارتباط ۱۶۱ شغل پایدار و مستقیم ایجاد می شود.
وی روز پنجشنبه در ادامه اظهار کرد: از مجموع پروژه ها ۷۳ مورد مربوط به بخش کشاورزی با اعتباری افزون بر ۶۰ میلیارد ریال است که مهمترین آن لوله گذاری و انتقال آب شرب، مرمت و لایروبی قنات ، احداث استخر کشاورزی و آبیاری تحت فشار است.
کهن ترابی در خصوص دیگر طرح های قابل بهره برداری گفت : ۱۰ پروژه در بخش انرژی ، ۱۰ پروژه در بخش بهداشت و درمان ، ۹ طرح آبرسانی روستایی ، چهار طرح گاز رسانی و چهار پروژه راهسازی از مهمترین این طرح هاست.
وی اظهار کرد: پروژه دهیاری ها در بخش مرکزی ۱۴ مورد با پنج میلیارد و ۲۰ میلیون ریال شامل احداث زمین ورزشی ، حصارکشی آرامستان و اجرای معابر استد و پروژه دهیاری های بخش نیمبلوک ۱۱ مورد با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال که شامل احداث ساختمان آتش نشانی و دهیاری، احداث فضای سبز و پارک مسافر، اجرای معابر و حصار کشی آرامستان است.
کهن ترابی بیان کرد : پروژه دهیاری های بخش سده ۲۱ مورد است با پنج میلیارد و ۸۱۰میلیون ریال که شامل حصار کشی آرامستان، احداث پارک کودک، سرویس بهداشتی، اجرای معابر و مجتمع فرهنگی ورزشی و … است.