۱۶ مصدوم با بالگردهای اورژانس هوایی و اتوبوس آمبولانس به بیرجند منتقل شدند در پی حادثه واژگونی اتوبوس محور طبس_ فردوس؛

۱۶ مصدوم با بالگردهای اورژانس هوایی و اتوبوس آمبولانس به بیرجند منتقل شدند

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اعزام ۱۶مصدم واژگونی اتوبوس طبس_ فردوس به بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، علی دلخروشان، شب گذشته(۲۳ بهمن‌ماه)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ساعت ۲ و ۳۴ دقیقه امروز حادثه واژگونی اتوبوس گچساران – مشهد در کیلومتر ۸۶ محور طبس- فردوس به مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ اعلام شد و بلافاصله ۱۴ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شد .

وی افزود: متاسفانه ۹ نفر از سرنشینان اتوبوس قبل از رسیدن نیروهای امدادی جان باختند و ۳۶ نفر نیز دچار مصدومیت شدند که ۱۹ نفر به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس و ۱۷ نفر نیز به بیمارستان شهید چمران فردوس اعزام شدند .

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره آخرین وضعیت مصدومان  بیان کرد: از ۱۹ مصدوم اعزامی به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس، ۹ نفر طی سه سورتی پرواز با بالگردهای اورژانس هوایی طبس و بیرجند به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند منتقل شدند، دو نفر پس از درمان  ترخیص شده و هشت نفر در بخش اورژانس تحت نظر این بیمارستان بستری هستند .

دلخروشان ادامه داد: از ۱۷ مصدوم اعزامی به بیمارستان شهید چمران فردوس، یک مصدوم با بالگرد اورژانس هوایی بیرجند و شش نفر با اتوبوس آمبولانس به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند منتقل شدند و ۱۰ نفر در بخش جراحی بیمارستان شهید چمران فردوس بستری هستند .

وی یادآور شد: در مجموع از صبح روز گذشته ۱۰ مصدوم طی چهار سورتی پرواز توسط بالگردهای اورژانس هوایی طبس و بیرجند و شش نفر نیز با اتوبوس آمبولانس برای ادامه درمان به مرکز استان اعزام شده‌اند که سه نفر از مصدومین دچار قطع شدگی اندام شده‌اند و یک نفر نیز مشکوک به ضایعه نخاعی است .