۱۵۰۰خانوار در ۱۷ روستای استان، به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

۱۵۰۰خانوار در ۱۷ روستای استان، به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: اخیرا با راه اندازی ۶ سایت، ۱۷ روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از اتصال ۱۷ روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
بهی با اعلام این خبر عنوان کرد: در ادامه طرح های توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاهای استان، اخیرا با راه اندازی ۶ سایت، ۱۷ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل و امکان استفاده اهالی این روستاها از خدمات الکترونیکی به خصوص اینترنت پرسرعت، آموزش و بانکداری الکترونیک فراهم شد.
وی با اشاره به برنامه این اداره کل برای اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد: با اجرای این سایت ها در روستاهای گلگنج، کره و باراز شهرستان قائنات، رومه شهرستان نهبندان، چاه شهید اشرفی اصفهانی شهرستان سربیشه و زارگز شهرستان درمیان، ۱۷ روستا با جمعیتی حدود ۱۵۰۰ خانوار از خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات برخوردار شدند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: اجرای این سایت ها از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده و تلاش ما این است تا قبل از پایان دولت شاهد اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات باشیم.
بهی همچنین ضمن اشاره به اجرای طرح توسعه شبکه همراه روستایی توسط این اداره کل، تصریح کرد: اخیرا با نصب یک سایت همراه در روستای افکشت، اهالی این روستا و روستای فریز با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ خانوار از پوشش تلفن همراه بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۰ با اجرای ۴۰سایت جدید همراه، ۸۶ روستای استان از پوشش تلفن همراه بهره مند می شوند.